Hírek
2012. Május 24. 07:23, csütörtök |
Sport
Forrás: mno / MTI
Zsinórban 48. győzelmükkel lettek bajnokok

Az Aquaprofit-NTSK csapata veretlenül nyerte az NB I-es sakkbajnokságot.
A nagykanizsai együttes 11 forduló alatt 11 győzelmet aratott és gyűjtött 95 pontot. Az utolsó fordulóban kizárólag magyar játékosokkal ült asztalhoz a csapat, és szerezte meg sorozatban 48. győzelmét. Az ötödik bajnoki címét begyűjtő Aquaprofit ismét veretlenül nyerte a bajnokságot. Nádasi Tamás, a csapat névadó főszponzorának elnöke kiemelte: nehéz évadot tudhat maga mögött a klub, de a végeredmény önmagáért beszél, és a célkitűzés változatlan: folytatni kell a győzelmi sorozatot.
A klub irányítását az Aquaprofit Zrt. 2006-ban vette át. A csapat a 2007-es bajnokságban első helyezett lett, és később további négy bajnoki cím következett. Polgár Judit 2006 év végi leigazolása óta többek között olyan kiváló játékosok is a klubbot erősítik, mint az indiai világbajnok Viswanathan Anand, a nemzet sportolója, Portisch Lajos, a sakkolimpiai bajnok Ribli Zoltán, Pintér József, a spanyol színekben szereplő világbajnokjelölt Alexei Shirov vagy az ukrán olimpiai bajnok Zahar Efimenko.
MTI / mno
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 09. 07:34, csütörtök | Sport
A Pro Recco legyőzésével újra a Ferencvárosé a trófea
2025. Október 08. 07:45, szerda | Sport
Magyar-örmény - Tóth Balázs: ha a vb-ről álmodozunk, akkor nyernünk kell szombaton
Tóth Balázs, a magyar labdarúgó-válogatott kapusa szerint ha a csapat a világbajnoki szereplésről álmodozik, elengedhetetlen, hogy szombaton hazai pályán legyőzze az örmény együttest.
2025. Október 07. 07:39, kedd | Sport
Magyar-örmény - A sérült Dibusz helyén Demjén a keretben
Dibusz Dénes sérülés miatt nem csatlakozik az örmények és a portugálok elleni világbajnoki selejtezőkre készülő magyar labdarúgó-válogatott keretéhez.
2025. Október 06. 07:23, hétfő | Sport
Labdarúgó NB I - Döntetlen a Ferencváros-Paks rangadón
A címvédő Ferencváros 2-2-es döntetlent játszott hazai pályán a kupagyőztes Paks ellen a labdarúgó Fizz Liga kilencedik fordulójának vasárnapi rangadóján.