Városlista
2026. január 26, hétfő - Vanda

Hírek

2021. Február 02. 15:08, kedd | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Visszaesés után idén növekedés lehet az újautó-piacon

Visszaesés után idén növekedés lehet az újautó-piacon

A magyarországi újautó-értékesítés némi visszaeséssel indult 2021-ben: januárban 12 százalékkal kevesebb új személyautót helyeztek forgalomba, mint a 2020. évi, még járványmentes januárban

- ismerteti az MTI-hez eljutatott közleményében a Magyar Gépjárműimportőrök Egyesülete (MGE), amely a teljes évre 10 százalékos növekedésben bízik.

Az idén januárban 8867 új személyautót helyeztek forgalomba, ezek között 154 elektromos és 245 plugin hibrid modell volt. Kishaszonjárművekből 1772 került forgalomba.

A közleményben megjegyzik: az első forgalomba helyezett új autók 30 százaléka nem került belföldi végfelhasználóhoz, reexport vagy egyéb üzleti ok miatt kivonták a forgalomból.

Az MGE megállapítja: az értékesítésben a benzines autók túlsúlya érzékelhető a dieselek kárára. A full és konnektoros hibrid autók részaránya EU viszonylatban relatíve nagy, mintegy 4,5 százalék, azonban a piac méreteihez képest volumenében még mindig alacsony.

Az új nagyhaszonjárművek forgalomba helyezése 29 százalékkal 328-ra nőtt, a buszoké 76 százalékkal 39-re csökkent januárban. Egyidejűleg 152 új motor került forgalomba, 37 százalékkal több, mint egy évvel korábban.

A használtautó-behozatal továbbra is élénkebb: januárban 9893 darab érkezett, ez 12 százalékkal meghaladja az új személyautók forgalomba helyezését. Ugyanebben az időszakban 926 (az újaknál 52 százalékkal kevesebb) kishaszonjármű jött az országba - ismerteti az MGE.

Az egyesület arra számít, hogy az idén a pandémia a megelőző vakcina megjelenésével már nem okoz további gazdasági nehézséget, az élet fokozatosan normalizálódik, és ez az új személyautók piacán 10 százalékos bővülést hozhat 2020-hoz képest, 140 ezer jármű forgalomba helyezésével. A kishaszonjárműveknél 25 000 darab forgalomba helyezését látják reálisnak, 13 százalékos bővüléssel, a nagyhaszonjárműveké pedig 18 százalékkal 4000 darabra nőhet.

Címkék: újautó, autó, autópiac

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 26. 07:02, hétfő | Belföld

Alig győzi a NAV a kínai kiscsomagok vámkezelését

A külföldről érkező vámkezelést igénylő kiscsomagok száma 2024-hez képest 50 százalékkal nőtt tavaly

2026. Január 26. 07:01, hétfő | Belföld

Enyhe, de borult, párás idő várható a jövő héten, többször kell csapadékra készülni

Jellemzően borult, párás, többfelé ködös idő várható a jövő héten és többször kell csapadékra - esőre, ónos szitálásra - is számítani, a szél olykor élénk, erős lesz.

2026. Január 25. 08:39, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 4. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:

2026. Január 25. 08:38, vasárnap | Belföld

Szijjártó Péter szerint az ukrán kormány Tisza néven indul a magyar parlamenti választáson

Az ukrán kormány is elindul a magyar parlamenti választáson a Tisza Párt nevében, így az április 12-i szavazás tétje, hogy Ukrajna vagy Magyarország