Hírek
2016. Május 24. 07:48, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Vihar: többfelé okoztak gondot a leszakadt faágak és a sok eső
Az országon átvonuló vihar miatt már kedd reggelig számos bejelentés érkezett a katasztrófavédelemhez, általában leszakadt faágak és a hirtelen lezúduló eső miatt
- közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) szóvivője az MTI-vel.
Hajdu Márton elmondta: először a Dunántúlról érkezett több riasztás. Letenyén például a régi 7-es útra földet mosott a nagy mennyiségű csapadék, ami fennakadást okozott a forgalomban. A közútkezelő munkatársai, a hivatásos és önkéntes tűzoltók takarították el az útról a hordalékot.
A fővárosból és Pest megyéből mostanáig tizenöt kárról érkezett bejelentés. Dabason például egy családi ház tetőszerkezetébe csapott villám okozott tüzet. Több helyen szakadtak le faágak, amelyek a forgalomban okoznak fennakadást. Budapesten a ferihegyi gyorsforgalmi úton, Kőbánya-Kispest és a Határ úti metróállomás közötti szakaszon leszakadt faágak miatt két kisteherautó ütközött össze. Ez jelenleg is torlódást okozhat ezen az útszakaszon - tette hozzá a szóvivő.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 25. 06:49, kedd | Belföld
NGM: Ezekre érdemes figyelnie a vásárlóknak a Black Friday akciók során
Az ünnepi időszak közeledtével, különösen a november végén esedékes Black Friday akciók idején jelentősen megnő az online és személyes vásárlások száma.
2025. November 25. 06:48, kedd | Belföld
Orbán Viktor: nem akarjuk eladósítani az unokáinkat Ukrajna miatt
Az Európai Unió folytatni akarja a háborút, de mivel pénzük nincs, közös hitelt vennének fel. Erre nemet kell mondanunk.
2025. November 24. 09:12, hétfő | Belföld
Hévízen tartotta idei országos konferenciáját az IPOSZ – fókuszban a kisipar és az AI
A kisipar jövőjét, a mesterséges intelligencia térnyerését és az ipartestületek szerepének megerősítését állította középpontba az Ipartestületek Országos Szövetségének (IPOSZ) háromnapos konferenciája, amelyet Hévízen, a Hotel F
2025. November 24. 07:27, hétfő | Belföld
Felhős, csapadékos idővel indul a hét
Felhős, csapadékos idővel indul a hét, majd átmenetileg szárazabb és naposabb idő várható, de a hétvégére újra beborul - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.
