Hírek
2018. Június 17. 14:01, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti - fotó: pixabay
Versenyt hirdettek a Magyarország legszebb birtoka cím elnyerésére
Hét kategóriában keresik Magyarország legszebb birtokát, a versenyt idén rendezik meg másodszorra - mondta el Mátrai Zoltán agrármérnök, címzetes egyetemi docens, a verseny főszervezője az M1 aktuális csatornán vasárnap.
A versenyben az olyan hagyományos művelési ágak, mint az állattenyésztés, kertészet, gyümölcsös vagy kertészet mellett a precíziós gazdálkodás kategóriájában is indulnak a díjért - tette hozzá a szakember.
A zsűrizésnél fontos szempont többek között a birtok infrastruktúrája, megközelíthetősége - mondta Mátrai Zoltán.
Baranyi Szabolcs, a Groupama Biztosító mezőgazdasági üzleti igazgatója a főtámogató képviseletében elmondta: nemcsak a virágos porta számít, hanem, az is ami mögötte van.
A verseny fővédnöke Jakab István, az Országgyűlés alelnöke, a Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Szövetségével (Magosz) elnöke.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 23. 09:33, vasárnap | Belföld
Visit Hungary: csaknem 80 elismerést adtak át a Virágos Magyarország díjátadóján
A Virágos Magyarország megmérettetésén többszáz település 400 pályázata versengett, és az idei, immár 32. díjátadón csaknem 80 elismerést adtak át - közölte a Visit Hungary Nonprofit Zrt. szombaton az MTI-vel.
2025. November 23. 09:30, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: a magyar kormány inkább pénzbírságot fizet az EU-nak, mint hogy félelemben éljen
A magyar kormány inkább pénzbírságot fizet az Európai Uniónak, mint hogy félelemben éljen - írta Orbán Viktor kormányfő szombaton az X-en.
2025. November 23. 09:29, vasárnap | Belföld
A havazás miatt számos dunántúli település nem érhető el autóbusszal
A havazás miatt négy dunántúli megye számos települése elérhetetlenné vált autóbusszal szombat estére, a legtöbb Zalában - közölte honlapján a MÁV-csoport.
