Hírek
2011. Szeptember 18. 14:13, vasárnap |
Külföld
Forrás: MTI
Végignézte, ahogy megöli a társát

Grizzly medve ölt meg egy vadászt pénteken az amerikai Montana állam sűrű erdő borította részén - közölték a helyi hatóságok.
Steve Stevenson és társa, Ty Bell fekete medvére vadásztak a kanadai határ közelében. A vadászat során Bell meglőtt és megsebzett egy fiatal grizzlyt, amelyről azt hitték, hogy feketemedve (baribál). A vérnyomokat követő vadászokra a sűrűből váratlanul rátámadt a sebesült ragadozó, leterítve Stevensont. Bellnek több lövéssel sikerült agyonlőnie a szürkemedvét, társa életét azonban a mobiltelefonon értesített mentők már nem tudták megmenteni.
A balesetet a rendőrség vizsgálja, a grizzly ugyanis a természetvédelmi törvény hatálya alá tartozik, mint fenyegetett állatfaj. Egyelőre nincs szó arról, hogy vádat emelnének Bell ellen.
Július óta ez már a harmadik eset az Egyesült Államokban, hogy grizzly medve embert ölt. Júliusban a Yellowstone Nemzeti Parkban egy bocsait vezető anyamedve támadt rá egy házaspárra, megölve a férfit. Augusztus végén pedig ugyanott egy turista lett grizzlytámadás áldozata. (da)
MTI
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 09. 07:42, csütörtök | Külföld
Andrej Babis: az ANO kormánya a jövőben állami pénzből nem szállít fegyvereket Ukrajnának
Amennyiben az Elégedetlen Polgárok Akciója (ANO) tagja lesz a jövőbeni kormánynak, Csehország az állami költségvetésből már nem ad pénzt Ukrajnának fegyverekre
2025. Október 05. 09:20, vasárnap | Külföld
Cseh választások - Andrej Babis egypárti kormány létrehozására készül
2025. Október 03. 07:02, péntek | Külföld
Vlagyimir Putyin: Oroszország meggyőző választ fog adni Európa militarizálódására
Oroszország válasza Európa militarizálódására nagyon meggyőző lesz - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök csütörtökön Szocsiban, a Valdaj nemzetközi vitaklub tanácskozásán.
2025. Október 03. 07:02, péntek | Külföld
Scotland Yard: terrorcselekmény volt a manchesteri zsinagógánál elkövetett támadás
Terrorcselekménynek nyilvánította a rendőrség a manchesteri zsinagógánál csütörtökön, jóm-kipúr napján elkövetett késeléses és gázolásos támadást, amelyben ketten meghaltak, többen súlyosan megsérültek.