Városlista
2025. október 18, szombat - Lukács

Hírek

2018. Január 18. 15:48, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Vasárnap kezdődik az ökumenikus imahét

Vasárnap kezdődik az ökumenikus imahét

Vasárnap kezdődik az ökumenikus imahét, amelynek országos megnyitó istentiszteletét a budapesti Szent István-bazilikában tartják - közölte a Magyarországi Egyházak Ökumenikus Tanácsa (MEÖT) az MTI-vel.

A MEÖT és a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia (MKPK) közös programját megnyitó szertartást Erdő Péter bíboros, prímás, esztergom-budapesti érsek és Steinbach József református püspök, a MEÖT elnöke vezeti.

"Az imahét napjain a különböző felekezetű gyülekezetek ökumenikus közösségben tartanak istentiszteleteket és imádkoznak a keresztények egységéért" - írták.

Az MKPK és a MEÖT döntése értelmében 2018-tól az ökumenikus imahét kezdőnapja egyben az üldözött keresztényekért imádkozás vasárnapja is. A katolikus közösségek és az ökumenikus tanácshoz tartozó tagegyházak délelőtti istentiszteletein a világon számos helyen üldözött keresztényekért imádkoznak a hívek.

Az ökumenikus imahét idei bibliai mottója a Kivonulás könyvében található: "Jobbod, Uram, dicső az erőtől." Az ez évi imahét anyagát a karibi ökumenikus csoport készítette, a szöveget az Egyházak Világtanácsa Hit- és Egyházszervezet Bizottsága és a Vatikán Keresztény Egységet Előmozdító Pápai Tanácsa által létrehozott nemzetközi bizottság tagjai véglegesítették - olvasható a közleményben.

Az idei imahét központi témája a küzdelem, az emberi méltóságtól való megfosztottság és a rabszolgaság.

Az ökumenikus imahetet 1908 óta rendezik meg, az eseményen először még csak az anglikán és a katolikus egyház tagjai vettek részt, és csak az egyesült államokbeli Graymoorban tartották meg. A program Magyarországon mintegy két évtizedes hagyományra tekint vissza.

Címkék: ökumenikus, imahét

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 18. 08:08, szombat | Belföld

KSH: a bruttó átlagkereset 683 300 forint volt, 8,7 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit

A bruttó mediánkereset 563 400 forint volt.

2025. Október 18. 08:06, szombat | Belföld

Orbán Viktor: nem is nagyon volt más lehetőség, mint hogy Budapesten tartsák az amerikai-orosz találkozót

Nem is nagyon volt más lehetőség, mint hogy Budapesten tartsák az amerikai-orosz találkozót

2025. Október 18. 08:06, szombat | Belföld

Budapesti békecsúcs - Donald Trump: Magyarország biztonságos ország

Magyarország biztonságos ország, és Orbán Viktor miniszterelnök tevékenységének köszönhetően nincsenek olyan problémái, mint más államoknak