Városlista
2025. május 23, péntek - Dezső

Hírek

2016. Március 30. 10:05, szerda | Belföld
Forrás: mti

Uniós támogatásokat elcsaló bűnszervezet tagjai ellen emeltek vádat

Uniós támogatásokat elcsaló bűnszervezet tagjai ellen emeltek vádat

A Csongrád Megyei Főügyészség vádat hét emberrel szemben, akik közül többen egy bűnszervezet tagjaként fiktív projektekhez pályáztak európai uniós és hazai költségvetési alapok támogatásaira

- tájékoztatta az ügyészség szóvivője szerdán az MTI-t. Szanka Ferenc közölte, az ügyészség a hét terheltet bűnszervezetben vagy bűnsegédként elkövetett költségvetési csalás bűntettével vádolja.

Az ügyészség szerint a vádlottak egy olyan hálózat tagjai voltak, amely részben saját, részben más személyek neve alatt működő gazdasági társaságokból állt, és volt olyan cég is, amelyet álnév alatt irányítottak. A céghálóba egy olyan Szlovákiában bejegyzett vállalkozást is bevontak, amely nem végzett valós gazdasági tevékenységet. A cégek eltüntetéséhez elkészítették egy kitalált román állampolgár okmányát a vádlottak egyikének fényképével. Az okmányt felhasználva üzletrészeket vásároltak gazdasági társaságokban, emellett pályázati támogatások igénylése és bankoknál történő ügyintézés során is használták a dokumentumot.

A vádlottak a Dél-alföldi Regionális Fejlesztési Ügynökséghez olyan pályázatokat nyújtottak be, amelyek megvalósítása nem állt szándékukban, és nem is történt meg. A vádirat szerint a három fiktív projekttel az állami és az európai uniós költségvetésnek mintegy 120 millió forint kárt okoztak - tudatta a csoportvezető ügyész.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 22. 06:00, csütörtök | Belföld

Háborúellenes költségvetésnek nevezte el Nagy Márton a jövő évi büdzsét

Háborúellenes költségvetésnek nevezte a 2026-os költségvetést a nemzetgazdasági miniszter a törvényjavaslat szerdai általános vitájában az Országgyűlésben.

2025. Május 22. 06:00, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: a türk országok szerepe Magyarország energiaellátásában kulcsfontosságú

A türk országok szerepe Magyarország energiaellátásában kulcsfontosságú, ha olcsó energiát szeretnénk, ahhoz barátok kellenek, nem ellenségek - jelentette ki a miniszterelnök a Facebook-oldalán szerdán.

2025. Május 22. 06:00, csütörtök | Belföld

A Hortobágyról telepítenek vissza vadlovakat Kazahsztánba

A Hortobágyról telepítenek vissza Przewalski-vadlovakat Kazahsztánba, az Altin Dala rezervátumba június folyamán

2025. Május 21. 07:30, szerda | Belföld

Hosszú távú járatok teljesítésére képes repülőt vett át a Wizz Air

Átvette első, hosszú távú járatok teljesítésére képes Airbus-repülőjét a gyártótól a Wizz Air – közölte a légitársaság kedden az MTI-vel.