Városlista
2025. augusztus 21, csütörtök - Sámuel

Hírek

2013. Október 23. 05:18, szerda | Helyi
Forrás: MTI

Újságírók munkáját ismerte el a katasztrófavédelem

Újságírók munkáját ismerte el a katasztrófavédelem

A közmédia két munkatársa, Tóth Tamás Antal és Gulyás István is átvehette az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) Sajtó-nívódíját, az OKF keddi, a nemzeti ünnep alkalmából megtartott budapesti ünnepségén.

Tóth Tamás Antal (MTVA), a Kossuth Rádió csatornakoordinátora a többi között az Árvízvédelmi Rádió működtetésében játszott szerepéért, a katasztrófavédelem tevékenységének gyors, pontos és hiteles bemutatásáért vehette át az elismerést Bakondi Györgytől, az OKF főigazgatójától.

Gulyás István (MTVA) szerkesztő-műsorvezető kiemelkedő munkájáért, a katasztrófahelyzetekben a lakosság gyors, pontos és hiteles tájékoztatásáért vehette át a nívódíjat, az OKF székházában megtartott ünnepségen.


A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) és a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) együttműködésében 2013. június 9-én országosan elérhető frekvenciákon kezdte meg adását az Árvízvédelmi Rádió (Árvíz FM), amely folyamatosan közvetített híreket, tudósításokat, friss információkat a dunai árvízi védekezésről. A műsorokat a közmédia munkatársai gyártották, illetve azok alapvetően a közmédia híreire épültek.

A rádió 30 napon át, hajnaltól késő estig folyamatosan, élőben jelentkezett a legfrissebb hírekkel, helyszíni riportokkal, valamint azonnal tájékoztatott a védekezésben részt vevő valamennyi szerv felhívásairól, információiról. Éjjel időszakonként jelentkezett a Dunán levonuló történelmi árhullám elleni védekezés aktuális híreivel.

Az ünnepségen ugyancsak Sajtó-nívódíjat vehetett még át Heer Orsolya, a Hír TV szerkesztő-riportere, Litauszky Balázs, az RTL Klub, illetve Rezsek Győző, a TV2 szerkesztő-riportere és Kiss Anikó, a Music FM program- és vezérigazgatója.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 24. 07:25, csütörtök | Helyi

95 907-en nyertek felvételt a magyar felsőoktatásba

Az elmúlt másfél évtized legsikeresebb felvételije az idei, 95 907-en nyertek felvételt a sikeres, megújult magyar felsőoktatásba

2025. Augusztus 21. 17:17, csütörtök | PR

Feltöltődés testnek és léleknek: Cozombolis Péter a Szigetvári Gyógyfürdőben

A Szigetvári Gyógyfürdő ismét a figyelem középpontjába került

2025. Augusztus 21. 08:05, csütörtök | Belföld

Ilyen volt az augusztus 20-i tűzijáték

2025. Augusztus 21. 08:04, csütörtök | Életmód

Farkas Bertalan és Kapu Tibor kapta a Magyar Szent István Rendet

Farkas Bertalan és Kapu Tibor kutatóűrhajósok vehették át a Magyar Szent István Rend kitüntetést az augusztus 20-i állami ünnepen Sulyok Tamás köztársasági elnöktől a Sándor-palotában.