Városlista
2025. április 18, péntek - Andrea

Hírek

2013. November 25. 05:44, hétfő | Helyi
Forrás: MTI

Újra lesz német túraautó-bajnokság a Hungaroringen

Újra lesz német túraautó-bajnokság a Hungaroringen

Három plusz két évre szóló szerződést írt alá vasárnap a Hungaroring Sport Zrt. a német túraautó-bajnokság (DTM) szervezőivel, így a sorozat 26 év után visszatér a mogyoródi pályára.

A DTM versenynaptárában a Hungaroring mellett csak három nem németországi helyszín szerepel, Ausztria, Oroszország és Kína. A sajtótájékoztatóval egybekötött eseményen Gyulay Zsolt, a Hungaroring Sport Zrt. elnök-vezérigazgatója azt mondta, a pályát üzemeltető cég az idei évet nyereséggel zárta, egyben ötször nagyobb profitra tett szert, mint 2012-ben.

"A célunk mindig is az volt, hogy minél több világversenyt rendezzünk Mogyoródon, azt mondhatom, jövőre a Hungaroring Európa legkiemelkedőbb pályája lesz ebben a tekintetben" - jelentette ki Gyulay Zsolt. Hozzátette, a menedzsmentet is megújítják, Faluvégi Péter, a Magyar Nemzeti Autósport Szövetség (MNASZ) főtitkára 2014-ben pályaigazgatóként dolgozik majd Mogyoródon.

A Hungaroring versenynaptárában május 4-i dátummal a túraautó-világbajnokság (WTCC), május 31-i időponttal a DTM, július 27-i dátummal a Forma-1-es Magyar Nagydíj, szeptember 6-7-i időponttal pedig a kamion Európa-bajnokság futamai kaptak helyet. Július 5-én és 6-án az International GT Open, szeptember 23-án és 24-én pedig a Renault-világsorozat (WSR) mezőnye látogat Mogyoródra.


Németh Lászlóné nemzeti fejlesztési miniszter a sajtótájékoztatón azt mondta, az idei évet a Hungaroring Sport Zrt. menedzsmentje jó eredménnyel zárta, a Forma-1-es versenyhétvége pedig 19 milliárd forintos bevételt jelentett az országnak. "Abban bízunk, hogy 2014 még ennél is sikeresebb lesz, ennek eléréséhez sokat jelent a versenynaptár további két eseménnyel történő bővülése" - nyilatkozta Németh Lászlóné.

Riskó Géza, a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) sportfőszerkesztője kiemelte, hogy jövőre a közmédia csatornáin lesznek láthatóak a Forma-1, a DTM és a WTCC futamai is, s mindegyikhez tartozik majd saját magazinműsor.

"A Dunán az idén a WTCC közvetítései a legnézettebbek közé tartoztak, a Forma-1-es Magyar Nagydíjnak 1,2 millió állandó nézője volt, az internetes F1-es magazinunknak pedig már 80 ezer állandó követője van" - mondta Riskó Géza. Hangsúlyozta, jövőre újraindítják a Kossuth Rádióban a Formabontó című F1-es műsort, illetve tervezik, hogy a pénteki szabadedzéseket is élőben, vagy az élő közvetítéshez közeli időpontban sugározzák.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 19. 07:58, szerda | Helyi

Erdő Péter kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által meggyilkolt vértanú pap boldoggá avatását

Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által 1944-ben meggyilkolt katolikus pap, embermentő boldoggá avatását vértanúság címén.

2025. Április 18. 09:52, péntek | Kék hírek

Elhunyt Varga Ákos motorversenyző

Közlekedési balesetben elhunyt Varga Ákos, az első magyar motorversenyző, aki teljesítette a Dakar-ralit.

2025. Április 18. 09:52, péntek | Életmód

Ferenc pápa egy római börtön rabjaival találkozott nagycsütörtök délután

Ferenc pápa a Vatikánhoz közeli Regina Coeli börtönbe látogatott el nagycsütörtök délután, ahol rabokkal találkozott, majd nagyon röviden újságíróknak is nyilatkozott.

2025. Április 18. 09:49, péntek | Életmód

MÁV: forgalomba állt az első Henschel dízelmozdony a Balaton északi partján

A MÁV új dízelmozdonya csütörtöktől a Balaton északi partján, Balatonfüred és Tapolca között teljesít szolgálatot - közölte a MÁV-csoport vezérigazgatója csütörtökön a Facebookon.