Hírek
2019. Január 08. 05:04, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Újabb terméket vont ki a forgalomból a Nébih

Veszélyes gyógyszerhatóanyag-tartalma miatt megtiltotta az Erotron nevű, potencianövelő étrend-kiegészítő forgalmazását a Nébih, egyúttal a fogyasztóktól is azonnali hatállyal visszahívja a terméket.
A hivatal honlapján hétfőn közzétett tájékoztatás szerint a laboratóriumi vizsgálat tadalafilt és szildenafilt mutatott ki a férfiak számára kifejlesztett, potencianövelés elősegítésére szánt étrend-kiegészítőben, noha az nem tartalmazhatna gyógyszerhatóanyagot. A keringési és idegrendszeri problémákat okozó hatóanyagokat élelmiszerben felhasználni tilos, az ilyen készítmények kiadása Magyarországon orvosi rendelvényhez kötött - írták.
A Nébih a készítményt forgalmazó Panda Vit Pharma Kft.-vel szemben élelmiszer-ellenőrzési bírságot szabott ki, és csak akkor engedélyezi számára újra a forgalmazást, ha bebizonyítja a készítmény hatóanyag-mentességet.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 09. 14:39, csütörtök | Belföld
Mikor költözhetünk majd az űrbe? És egyáltalán mi értelme volna?
- Indul a 6. MVM Future talk Amit látunk, elérhetjük - ez a hozzáállás mozgatja az űrkutatást is. Közel hetven éve dolgoznak a szakértők azon, hogy egy napon meghódíthassunk más bolygókat. Az asztronautika akár az emberiség fennmaradá
2025. Október 09. 07:40, csütörtök | Belföld
Mol: konstruktív megbeszélés folyt a kőolajszállító Janaf vezetőivel
2025. Október 09. 07:37, csütörtök | Belföld
Máltai szeretetszolgálat: 27 bérlakás létesül felzárkózó településeken Baranyában
Baranyában 27 bérlakás létesül a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Felzárkózó települések (Fete) programjának részeként - közölte a szervezet szerdán az MTI-vel.