Városlista
2025. november 23, vasárnap - Kelemen

Hírek

2018. Június 01. 05:00, péntek | Belföld
Forrás: mti - fotó: pixabay

Új magyar fejlesztésű energiaital kerül piacra

Új magyar fejlesztésű energiaital kerül piacra

Saját fejlesztésű energiaitalt visz piacra a Skybaby SD Kft., a cég a 250 millió forintos fejlesztés után gyártóüzemet is létesít.

A társaság az MTI-hez csütörtökön eljuttatott közleményében ismerteti: a gyár tervei már elkészültek, az alapkövet várhatóan a nyáron lerakják egy közép-magyarországi helyszínen, addig több telephelyen folyik a gyártás.

A magyar tulajdonú cég az MTI kérdésére közölte, hogy az üzem építése megközelítőleg 20 millió euróba kerül.

Magyarország mellett további ötven országban kezdik el a forgalmazást júniusban, és nemzetközi vásárokon is bemutatják a terméket. Az idén 5-10 millió, 5 éven belül pedig 50 millió doboz ital értékesítésével számol a Skybaby SD Kft..

A termék ötlete Balogh Leventétől, a Szentkirályi Ásványvíz Kft. alapítójától származik. A recepten 2 évig dolgoztak. Az eredmény eltér más energiaitaloktól: az italok tartósítószer-mentesek és vitamint is tartalmaznak, cukortartalmuk alacsonyabb - hangsúlyozták.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 23. 09:33, vasárnap | Belföld

Visit Hungary: csaknem 80 elismerést adtak át a Virágos Magyarország díjátadóján

A Virágos Magyarország megmérettetésén többszáz település 400 pályázata versengett, és az idei, immár 32. díjátadón csaknem 80 elismerést adtak át - közölte a Visit Hungary Nonprofit Zrt. szombaton az MTI-vel.

2025. November 23. 09:30, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: a magyar kormány inkább pénzbírságot fizet az EU-nak, mint hogy félelemben éljen

A magyar kormány inkább pénzbírságot fizet az Európai Uniónak, mint hogy félelemben éljen - írta Orbán Viktor kormányfő szombaton az X-en.

2025. November 23. 09:29, vasárnap | Belföld

A havazás miatt számos dunántúli település nem érhető el autóbusszal

A havazás miatt négy dunántúli megye számos települése elérhetetlenné vált autóbusszal szombat estére, a legtöbb Zalában - közölte honlapján a MÁV-csoport.