Hírek
2019. Február 24. 15:03, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Túrázó tévedt el egy védett barlangban
Túrázó tévedt el szombaton délután a Pilisborosjenő határában található Papp Ferenc barlangban. Négy óra elteltével a barlangi mentők találták meg és kísérték a felszínre, a 33 éves férfi nem sérült meg
- tájékoztatta a Magyar Barlangi Mentőszolgálat az MTI-t szombat este. Ismertették, szombat délután két természetjáró bemászott a Pilisborosjenő határában található Papp Ferenc barlangba. Egyikük, egy 33 éves férfi a barlang bejáratától néhány tíz méterre már eltévedt a törmelék labirintusban, nem találta a kiutat a felszínre. Túratársa segítséget kért a 112 segélyhívó számon, a helyszínre induló tűzoltók segítségére a Magyar Barlangi Mentőszolgálat 35 emberrel vonult a helyszínre.
Az eltévedt férfi négy órát töltött a barlangban, mire a barlangi mentők megtalálták és a felszínre kísérték. A férfi nem sérült meg.
A Papp Ferenc barlang fokozottan védett barlang, szabályos látogatásához a Duna Ipoly Nemzeti Park előzetes engedélye szükséges - hívták fel a figyelmet. A barlang egésze nehezen járható, szűkületekkel, instabil omladékokkal teletűzdelt járatainak hossza 400 méter, mélysége 66 méter. A Duna Ipoly Nemzeti Park a Papp Ferenc barlang látogatását csak gyakorlott barlangászoknak javasolja - áll a közleményben.
Fotó: illusztráció
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 10. 09:01, szombat | Belföld
Meteorológia: életveszélyes rámenni a Balaton jegére
A Balaton jegét vastag hóréteg borította be pénteken, ami visszafogja majd a jégképződést, így továbbra is életveszélyes rámenni a tó jegére - írta a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán pénteken.
2026. Január 10. 09:00, szombat | Belföld
MÁV-csoport: hosszabb menetidő a vonat- és a buszközlekedésben
A télies útviszonyok, illetve az esetleges váltóállítási problémák miatt országszerte hosszabb menetidővel közlekednek szombaton is a Volán-buszok és a vonatok, kimaradó járatokra is kell számítani
2026. Január 09. 08:00, péntek | Belföld
Kemény fagyokkal zárul a hét
Akár mínusz 12 Celsius-foknál is hidegebb éjszakai fagyok várhatók a hétvégén, és nappal is országos fagyra kell készülni.
2026. Január 09. 07:59, péntek | Belföld
Mávinform: az észak-balatoni vonalon okoz jelentősebb fennakadást az időjárás
Péntek hajnalban az észak-balatoni vonalon okoz jelentősebb fennakadást a téli időjárás, a többi vonalon azonban folyamatos a közlekedés - közölte a Mávinform pénteken korán reggel a honlapján.
