Városlista
2025. október 10, péntek - Gedeon

Hírek

2016. Május 04. 07:54, szerda | Belföld
Forrás: mti

Továbbra is van esély az uniós átlag feletti növekedésre

Továbbra is van esély az uniós átlag feletti növekedésre

Minden esély megvan arra, hogy a magyar gazdasági növekedés továbbra is az uniós átlag felett legyen -

hangsúlyozta a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) keddi közleménye szerint Varga Mihály a Global Capital kerekasztal-beszélgetésén. A nemzetgazdasági miniszter a pénzügyi-befektetői kiadványokat gondozó Global Capital és a tárca közös rendezvényén a tájékoztatás szerint hozzátette: Magyarország kiemelkedően jó befektetési célpont Közép-Európában és a kormány továbbra is a növekedést támogató, befektetőbarát gazdaságpolitikával segíti a gazdaság további élénkülését.


A közlemény szerint a tárcavezető elmondta: a növekedést úgy érte el a kormány, hogy az nem párosult a külső és a belső egyensúly megbomlásával, nem hitelfelvétel táplálta a magyar gazdaság felzárkózását. Az egészséges szerkezetet jól szemléleti, hogy a külkereskedelmi többlet tavaly elérte a 8,1 milliárd eurót, ami kiugró javulás 2014-hez képest - tette hozzá.

A szakminiszter az elmúlt évek költségvetési politikájáról szólva a közlemény szerint elmondta: az államadósság kezelésének új szemlélete és a lakossági hitelek forintosítása révén kifejezetten erős lett az ország külső hitel-pozíciója, míg külső kitettsége jelentősen csökkent.

Varga Mihály szerint az újrabefektetések magas aránya, a kutatás-fejlesztési tevékenységek Magyarországra telepítése, és az, hogy a Magyarországon működő külföldi vállalatok az elmúlt évek legoptimistább várakozásait fogalmazták meg 2016-ra is, azt jelzi, hogy a magyarországi és a külföldi befektetők értékelik a gazdasági eredményeket.

A Global Capital egy Magyarországról mint befektetési célpontról szóló kiadvány megjelentetését tervezi, a kerekasztal-beszélgetésen elhangzottak e kiadványhoz szolgálnának kiindulási alapul - áll a közleményben.

Címkék: gazdaság, növekedés

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 09. 14:39, csütörtök | Belföld

Mikor költözhetünk majd az űrbe? És egyáltalán mi értelme volna?

- Indul a 6. MVM Future talk Amit látunk, elérhetjük - ez a hozzáállás mozgatja az űrkutatást is. Közel hetven éve dolgoznak a szakértők azon, hogy egy napon meghódíthassunk más bolygókat. Az asztronautika akár az emberiség fennmaradá

2025. Október 09. 07:40, csütörtök | Belföld

Mol: konstruktív megbeszélés folyt a kőolajszállító Janaf vezetőivel

2025. Október 09. 07:37, csütörtök | Belföld

Máltai szeretetszolgálat: 27 bérlakás létesül felzárkózó településeken Baranyában

Baranyában 27 bérlakás létesül a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Felzárkózó települések (Fete) programjának részeként - közölte a szervezet szerdán az MTI-vel.

2025. Október 08. 07:43, szerda | Belföld

Gál Kinga: az Európai Bizottságnak mennie kell!