Hírek
2011. December 18. 07:35, vasárnap |
Külföld
Forrás: mno.hu/MTI
Tombolt a vihar, rengeteg a halott
Trópusi vihar tombolt a Fülöp-szigetek déli részén szombatra virradó éjjel, és hirtelen áradást idézett elő, amely legkevesebb 440 ember halálát okozta, illetve sokan eltűntek.
Közölték a manilai hatóságok és a helyi segélyszervezetek képviselői a legfrissebb adatokat ismertetve
A Mindanao szigetén lévő Cagayan de Oro város katasztrófamentőinek parancsnoka elmondta, hogy csak ezen a településen 95 holttestre bukkantak a vihar után. A sziget más részein 48 további holttest került elő, a többségük Iligan városában. Az országos katasztrófavédelem parancsnoka szerint az áldozatok száma végül bizonyosan több lesz, mint ahányról most tudnak. A Mindanao szigetén átvonuló trópusi vihar neve: Washi.
Iligan polgármestere a GMA televíziónak elmondta, hogy a hatalmas és hirtelen áradás az embereket álmukban érte. A tévé-állomás képsorai azt mutatták, amint egy család kétségbeesetten menekül vízzel elöntött otthonából az ablakon keresztül, és a mentőalakulatok erejüket megfeszítve igyekeznek a túlélőket biztonságos helyre menekíteni.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 23. 09:29, vasárnap | Külföld
Donald Trump szerint létezik a békéhez vezető út Ukrajnában, amelyet az ukrán elnöknek kell elfogadnia
2025. November 22. 08:54, szombat | Külföld
Volodimir Zelenszkij: Ukrajna vagy kulcsfontosságú partnerét, vagy a méltóságát veszítheti el
2025. November 22. 08:50, szombat | Külföld
Donald Trump csütörtökig adott határidőt Kijevnek, hogy elfogadja az amerikai béketervet
2025. November 21. 07:26, péntek | Külföld
Az ukrán elnök hivatalosan átvette az amerikai béketervet
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök hivatalosan átvette az Egyesült Államok tervezetét, amely az amerikai fél értékelése szerint előmozdíthatja a háború diplomáciai úton történő lezárását
