Hírek
2020. Április 27. 05:02, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Többször várható csapadék a héten
A héten többször várható csapadék - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-nek.
Hétfőn délelőtt elsősorban a nyugati országrészben lesz több a felhőzet, másutt sok napsütés várható, de a délutáni órákban már keletebbre is megnövekszik a gomoly-, illetve fátyolfelhőzet. Délutántól nyugat felől elszórtan valószínű zápor, zivatar. Éjfélig nagyjából a Duna vonaláig juthat el a csapadékzóna. A leghidegebb órákban 1-10 fok lesz, de a fagyzugos tájakon gyenge fagy továbbra is előfordulhat. Napközben 19-25 fokig melegszik a levegő.
Kedden a több-kevesebb napsütés mellett elszórtan várható zápor, zivatar. A szél sokfelé megélénkül, azonban zivatarok környezetében erős vagy viharos széllökések is előfordulhatnak. A minimumhőmérséklet általában 6-13, a maximum 21-26 fok között alakul.
Szerdán több helyen valószínű zápor, zivatar. A szél megélénkül, helyenként megerősödik, zivatarok környezetében viharos széllökések is lehetnek. A legalacsonyabb hőmérséklet 8-14, a legmagasabb 18-25 fok között valószínű.
Csütörtökön a több-kevesebb napsütés mellett elszórtan alakulhat ki zápor, zivatar. A szél élénk vagy erős lesz, zivatarok környezetében viharos széllökések is lehetnek. A minimumhőmérséklet 7-13, a maximumhőmérséklet 19-24 fok között várható.
Pénteken, május elsején inkább csak rövidebb időszakokra süt ki a nap, több helyen valószínű zápor, zivatar. Többfelé a szél is erős lesz. A leghidegebb órákban 8-15 fok lesz. Napközben 14-23 fokig melegszik a levegő, a keleti, délkeleti országrészben lesz a melegebb.
Szombaton szórványosan valószínű záporeső, eleinte azonban keleten még egy-egy zivatar is előfordulhat. A szél többfelé erős lesz. A minimumhőmérséklet 5-13, a maximum 15-21 fok között valószínű.
Vasárnap már napos időre van kilátás. Csak helyenként fordulhat elő egy-egy zápor. Többfelé viszont továbbra is erős lesz a szél. A legalacsonyabb hőmérséklet 3-12, a legmagasabb 15-21 fok között alakul - olvasható az előrejelzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 09. 15:00, hétfő | Belföld
Ukrajna a Magyarországon feltartóztatott készpénz- és nemesfémszállítmánya visszaszolgáltatását követeli
Ukrajna a Magyarországon feltartóztatott készpénz- és nemesfémszállítmánya visszaszolgáltatását követeli - közölte vasárnap Andrij Szibiha ukrán külügyminiszter az X-en.
2026. Március 09. 11:00, hétfő | Belföld
Választás 2026 - Toroczkai László: a Mi Hazánk közel van ahhoz, hogy irányítani tudja Magyarországot
A tiszta magyar gondolatot, a magyar igazságot képviselő Mi Hazánk Mozgalom még soha nem volt olyan közel ahhoz, hogy így vagy úgy, de irányítani tudja Magyarországot - hangoztatta a párt elnöke Kaposváron vasárnap.
2026. Március 09. 10:00, hétfő | Belföld
Iráni konfliktus - Szijjártó Péter: 76 utassal a fedélzetén landolt a mai mentesítő járatunk Budapesten
Hetvenhat utassal a fedélzetén landolt \"a mai mentesítő járatunk Budapesten\" - írta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter vasárnap este a Facebook-oldalán.
2026. Március 09. 07:31, hétfő | Belföld
Két független jelöltet győzött le a Fidesz Kazincbarcikán
Orbán Viktor a Tisza felett aratott hatalmas győzelemről ír közösségi oldalán.
