Hírek
2013. Október 24. 05:40, csütörtök |
Helyi
Forrás: MTI
Több száz amerikai háziállat halálát okozták a feltehetően Kínából származó jutalomfalatok

Állatorvosok és háziállat-tulajdonosok segítségét kéri a gyógyszereket és élelmiszereket ellenőrző hivatal (FDA), miután összesen több száz állat halálát okozták országszerte a valószínűleg Kínában gyártott falatok.
2007 óta összesen 3600 kutya és 10 macska megbetegedéséről érkezett bejelentés a hivatalhoz. Az állatok közül 580 pusztult el, miután olyan száraz jutalomfalatot evett, amely Kínából érkezhetett. Az FDA több mint 1200 tesztet végzett el az utóbbi időben, és az érintett gyártókat is felkereste Kínában, de a betegség pontos okát egyelőre nem sikerült megtalálni.
"Ez az egyik legmegfoghatatlanabb és legrejtélyesebb betegség, amellyel valaha találkoztunk" - húzta alá Bernadette Dunham, az FDA állatgyógyászati központjának vezetője. A hivatal most arra kéri az állatorvosokat és háziállat-tulajdonosokat, hogy küldjenek információkat minden olyan állatról, amelyen a betegség tüneteit észlelik.
A csirkéből, kacsából, édesburgonyából, vagy szárított gyümölcsökből készült jutalomfalatok elfogyasztását követő órákban a háziállatok többek közt étvágytalanságot és csökkent aktivitást mutattak, de hányás, hasmenés és vizelési problémák is szerepeltek a tünetek között. Kendal Harr patológus szerint a keresett toxikus anyag olyasvalami lehet, amit Észak-Amerikában nem kezelnek méregként.
Januárban számos jutalomfalat-félét visszavontak a piacról, miután egy New York-i laboratórium hat különböző káros anyag nyomait mutatta ki bennük. Az új esetek száma azóta valamelyest visszaesett, részben azért is, mert a jutalomfalatok két legfőbb értékesítője önként visszahívta termékeit - olvasható a The Daily Telegraph című brit lap internetes kiadásában.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 28. 07:51, csütörtök | Helyi
Bajnokok Ligája - Elindultak a budapesti döntő előkészületei
A Puskás Arénában lezajlott a labdarúgó Bajnokok Ligája budapesti döntőjének előkészületeit beindító első munkaértekezlet.
2025. Augusztus 17. 00:00, vasárnap | Helyi
Vida Beni ismét gokartban!
Augusztus közepén rendezték az RMC Hungary Gokart Országos Bajnokság IV. fordulóját, ezúttal Kecskeméten.
2025. Július 24. 07:25, csütörtök | Helyi
95 907-en nyertek felvételt a magyar felsőoktatásba
Az elmúlt másfél évtized legsikeresebb felvételije az idei, 95 907-en nyertek felvételt a sikeres, megújult magyar felsőoktatásba
2025. Szeptember 13. 09:28, szombat | Kék hírek
A vezetés közbeni telefonhasználatot ellenőrzi a rendőrség az utakon
Keddtől országos közlekedésbiztonsági ellenőrzést tartanak Magyarország közútjain, a rendőrök elsősorban a vezetés közbeni telefonhasználatot figyelik