Városlista
2026. április 8, szerda - Dénes

Hírek

2013. November 16. 05:14, szombat | Helyi
Forrás: MTI

Több mint 15 ezren vettek részt a Nagy Diák IQ-teszt első körében

Több mint 15 ezren vettek részt a Nagy Diák IQ-teszt első körében

Több mint 15 ezren vettek részt az ország első, diákoknak szóló intelligencia tesztjének november 10-ig tartó nyitó fordulóján, a jelentkezők közül minden ötödik fiatal ért el átlagon felüli eredményt.

A Diákhitel Központ Nagy Diák IQ-teszt nevű intelligenciafelmérőjét elsősorban 17-24 év közötti diákoknak - középiskolásoknak, főiskolásoknak és egyetemistáknak - hirdették meg. A Mensa HungarIQa és az OTP Fáy András Alapítvány által speciálisan az alkalomra készített, betanulhatatlan tesztet minden ötödik diák teljesítette átlag fölötti - azaz 125 pontnál magasabb - eredménnyel.

Az interneten két hónapig zajló versengés első körében majdnem fele-fele volt a lányok és a fiúk aránya, a továbbjutók között 61 százalékkal azonban már többségben vannak a fiúk.

A verseny második körébe jutóknak a Mensa HungarIQa hivatalos felvételi tesztjét kell majd megírniuk november 16-án és 23-án a budapesti Berzsenyi Dániel Gimnáziumban.

A december 5-i döntőbe már csak a rendkívül magas, teszteredményük alapján a legfelső egy százalékba tartozó, 130-as IQ-szinttel rendelkezők kerülhetnek be. A Mensa nemzetközi egyesületnek több mint százezer tagja van a világ mintegy száz országában. Célja, hogy összefogja a magas intelligenciájú embereket. Egyetlen tagsági kritériuma az emberek két százalékára jellemző, 120-as intelligenciaszint elérése a Mensa hivatalos tesztjeinek valamelyikén.

Címkék: kultúra, oktatás, verseny

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 08. 18:00, szerda | Bulvár

Elhunyt Czigány György

Április 6-án 94 éves korában elhunyt Czigány György József Attila- és Erkel Ferenc-díjas költő, író, újságíró, érdemes művész, a Magyar Rádió népszerű Ki nyer ma? című műsorának alapító műsorvezetője

2026. Április 08. 17:00, szerda | Életmód

Minden korábbinál több tisztán elektromos gépkocsi állt forgalomba márciusban

Többszörös csúcsdöntést hozott az elmúlt hónap a hazai flotta klímabarát megújításában. Márciusban a valaha volt legtöbb tiszta és csendes gépjármű kapott zöld rendszámot

2026. Április 08. 17:00, szerda | Belföld

Megkezdődik a zalaszentiváni deltavágány építése

Hamarosan megkezdődik a jelenleg legnagyobb magyarországi vasútfejlesztési projekt, a zalaszentiváni deltavágány közel 12 milliárd forintból megvalósuló beruházása - közölte keddi sajtótájékoztatóján Zalaegerszeg polgármestere.