Hírek
2021. Április 08. 08:45, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Tizenkét előterjesztésről tárgyal a parlament
A képviselők tizenkét törvényjavaslat általános vitáját bonyolítják le csütörtökön az Országgyűlésben.
A parlament aktuális ülésének második napja reggel 9 órakor napirend előtti felszólalásokkal kezdődik.
Elsőként a belügyminiszter közbiztonság javítását célzó rendészeti igazgatási módosításai kerülnek terítékre, majd - szintén Pintér Sándor kezdeményezésére - szó lesz az egyes hatósági eljárások egyszerűsítését szorgalmazó javaslatokról is.
Szintén a kormány - az emberi erőforrások minisztere - javaslatára tárgyalnak a köznevelést, valamint a megváltozott munkaképességű személyeket érintő törvénymódosításokról.
Általános vitát tartanak az egyes szerzői jogi törvények jogharmonizációs célú módosításáról, valamint a Szabályozott Tevékenységek Felügyeleti Hatóságát létrehozó előterjesztésről is.
A parlament ülése pénteken folytatódik, majd április 12-én, hétfőn ér véget.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 21. 13:00, szombat | Belföld
NVI: országos informatikai próbák segítik a választás előkészítését
Valamennyi helyi választási iroda bevonásával országos informatikai és igazgatási próbákat tart a Nemzeti Választási Iroda (NVI) az áprilisi országgyűlési választás előkészítése érdekében - közölte az NVI a honlapján pénteken.
2026. Március 21. 11:00, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: nem küldünk magyar katonákat a Közel-Keletre
Gulyás Gergely bizonytalan volt a kérdésben, Trump kérésére ő megfontolná a dolgot.
2026. Március 21. 10:00, szombat | Belföld
Orbán Viktor: újítsuk meg a háborúellenes szövetséget!
"Tanulni kell az elmúlt négy év tapasztalataiból arról, hogyan maradtunk ki a háborúból" - mondta Orbán.
