Hírek
2020. Január 08. 06:42, szerda |
Kék hírek
Forrás: mti
Tizenegy nap alatt 250 online csalást derített fel a rendőrség

Internetes termékvásárlásokra fókuszáló nemzetközi akcióban vett részt tavaly ősszel a magyar rendőrség, amely tizenegy nap alatt 250 online csalást derített fel 41,5 millió forint értékben
- közölte az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) kedden a www.police.hu oldalon. Azt írták, hogy az akciót - amelyben 19 ország bűnüldözési hatósága vett részt - az Europol Európai Kiberbűnözés Elleni Központja koordinálta.
A nemzetközi szinten együttműködő rendőri szervek 6500 csalárd tranzakciót azonosítottak, amelyek értéke meghaladta az ötmillió eurót (több mint másfél milliárd forint). A műveletekben a hatóságok hatvan internetes csalót fogtak el.
Magyarországon a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda vezette az akciót, amelynek hazai szervezésében a Magyar Bankszövetség is közreműködött.
Magyarországon több mint 250 csalárd tranzakciót szűrtek ki, több mint 130 bankkártyaadat felhasználásával; e tranzakciók összértéke meghaladta a 41,5 millió forintot - közölte az ORFK.
A rendőrség közleményében felhívta a figyelmet arra, hogy a csalások nagy része megelőzhető. A többi között azt javasolják, hogy a vásárlók ellenőrizzék, eszközük biztonságos-e az online vásárláshoz, és figyeljenek arra, hogy a felkeresett oldal valódi-e és biztonságos-e. Azt tanácsolják továbbá, hogy az online vásárlással kapcsolatos dokumentumokat mindig mentsék le, és ha valaki online vásárol magánszemélytől, akkor ne küldjön előre pénzt az eladónak.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 03. 07:43, kedd | Kék hírek
Kalapáccsal támadtak rá az Antall-kormány volt külügyminiszterére
Budapesten, egy belvárosi társasház kapualjában támadta meg az Antall-kormány volt külügyminiszterét és feleségét vasárnap délután egy férfi, aki kalapáccsal esett az idős házaspárnak.
2025. Május 29. 16:00, csütörtök | Kék hírek
Vádat emeltek egy nő ellen, aki egy 15 éves lányt kényszerített szexmunkára
A Bács-Kiskun Vármegyei Főügyészség minősített emberkereskedelem és gyermekpornográfia miatt vádat emelt egy bajai nővel szemben, aki a fia náluk lakó, kiskorú barátnőjét fenyegetéssel és erőszakkal szexmunkára bírta rá.
2025. Május 21. 07:26, szerda | Kék hírek
Egy szék háttámlával ütötte a biztonsági őrt a győri stadionban
Az ügyészség vádat emelt egy szurkolóval szemben, aki 2024 tavaszán, egy NB II-es mérkőzésen egy széktámla élével arcon ütötte a biztonsági őrt.
2025. Május 21. 07:25, szerda | Kék hírek
Kémkedés gyanúja miatt indítványozott letartóztatást az ügyészség
A Fővárosi Főügyészség egy kémkedéssel is gyanúsított ukrán férfi letartóztatására tett indítványt.