Hírek
2019. Július 02. 18:06, kedd |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Termeléscsökkenésre számítanak a német gépgyárak

Folytatódik a német gépipar gyengélkedése, májusban már hatodik hónapja csökkentek a megrendelések, különösen az exportkereslet esett drasztikusan - áll a VDMA szakmai szövetség kedden közzétett helyzetfelmérésében.
Májusban a megrendelések 7 százalékkal csökkentek tavaly májushoz képest, ezen belül a külföldi megrendelések 9 százalékkal zuhantak, a belföldiek csak 1 százalékkal csúsztak lejjebb. Az EU tagállamaiból 6 százalékkal, a világ többi részéből 10 százalékkal kevesebb megrendelés érkezett.
Az ágazat nagy mértékben függ az exporttól, és különösen megérzi a globális gazdaság lassulását, a nemzetközi kereskedelmi konfliktusok és a Brexit hatását, különösen az Egyesült Államok és az EU közti feszültséget.
"A gépipari vállalatokat súlyosan érinti az exportra termelő ipar gyenge teljesítménye, és sok befektető behúzta a féket" - mondta Ralph Wiechers, a VDMA vezető közgazdásza.
A VDMA az idén a termelés két százalékos csökkenésére számít. Tavaly két százalékkal nőtt a német gépipar termelése.
A külföldi piacokon mutatkozó nehézségek mellett megterheli az ágazatot az autóipari struktúraváltás, ami arra készteti a gépipari cégek ügyfeleit, hogy elhalasszák, vagy átmenetileg befagyasszák beruházásaikat - mondta a VDMA vezető közgazdásza.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 11. 07:20, csütörtök | Külföld
Orosz védelmi minisztérium: nem volt tervbe véve lengyelországi célpontok támadása
Az orosz hadsereg nem tervezte lengyelországi célpontok támadását - közölte szerdán az orosz védelmi minisztérium.
2025. Szeptember 11. 07:13, csütörtök | Külföld
Az EP nagyobb agrártámogatást szeretne a 2027 utáni uniós költségvetésben
Az Európai Parlament nagyobb és külön agrártámogatást szeretne a 2027 utáni, hétéves uniós költségvetésben, valamint kevesebb bürokráciát a gazdáknak és ösztönzőket a környezeti és társadalmi célok eléréséhez
2025. Szeptember 10. 07:37, szerda | Külföld
Izraeli-palesztin - Az izraeli hadsereg elrendelte Gázaváros kiürítését
Az izraeli hadsereg elrendelte Gázaváros teljes kiürítését a hadsereg hamarosan kezdődő hadművelete előtt - jelentette be a katonaság kedden.
2025. Szeptember 09. 07:30, kedd | Külföld
Megbukott a francia kormány a bizalmi szavazáson
Megbukott Francois Bayrou francia miniszterelnök kormánya a hétfői bizalmi szavazáson.