Hírek
2017. Január 31. 07:36, kedd |
Külföld
Forrás: mti
Templomokba betörő iszlamistákat ítéltek el Németországban
Németországban elítéltek hétfőn nyolc radikális iszlamistát, akik betörtek templomokba és iskolákba, hogy pénzt szerezzenek Szíriában utazó dzsihadisták támogatására.
A kölni tartományi bíróság két év hét hónap és négy év tíz hónap közötti börtönbüntetésre ítélte a 22 és 36 év közötti férfiakat csoportosan, bűnszövetségben elkövetett rablás miatt. A csoport több tagja súlyos testi sértés miatt is szabadságvesztés büntetést kapott.
Az ítélet szerint a csoport betört öt templomba és iskolába Siegen térségében, illetve egy afrikai népművészeti tárgyakat árusító kölni üzletbe. Pénzt és értéktárgyakat tulajdonítottak el, 19 ezer euró értékben. A bűncselekményeket még 2014 előtt követték el.
Az ügyészség súlyos, állam elleni bűncselekmény előkészítésével is megvádolta a radikális iszlamizmus legnépszerűbb németországi irányzata, a szalafizmus hívei közé sorolt férfiakat, de ezt nem tudta bizonyítani a rendkívüli biztonsági intézkedések mellett lefolytatott tárgyaláson, amely 15 hónapig tartott. A 90 tárgyalási napon 60 tanút hallgattak meg, az ügyészség egyebek között 340 lehallgatott telefonbeszélgetés leiratát nyújtotta be bizonyítékként, a 435 oldalas vádirathoz csatolva.
A Rheinische Post című lap beszámolója szerint a pénzt Németországból Szíriába utazó dzsihadisták támogatását szolgálta. A csoport egyik tagja legkevesebb három harcost toborzott az Iszlám Állam terrorszervezetnek, egy másik pedig pénzt és egy mentőautót juttatott el az al-Kaida nemzetközi dzsihadista hálózathoz tartozó Dzsabhat Fatah as-Sám (korábbi nevén an-Núszra) egyik szövetségesének, az Ahrar al-Sham nevű szíriai fegyveres szervezetnek.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 24. 14:00, kedd | Külföld
Orbán szövetségese ukrán zászló kitűzésével emlékezett meg a háború kitöréséről
Andrej Babis: az ukrán zászló kitűzésével emlékezik meg a cseh kormányhivatal az orosz agresszió kezdetéről
2026. Február 23. 16:00, hétfő | Külföld
Gyorsuló tengerszint-emelkedés fenyegeti Dubrovnik óvárosát
A tengerszint emelkedése az egyik legsúlyosabb, a klímaváltozással összefüggő kihívás lehet a kulturális örökség védelmében a következő évtizedekben Dubrovnikban
2026. Február 23. 11:00, hétfő | Külföld
Robert Fico hétfőn leállíttatja az Ukrajnába irányuló áramkivitelt
A szlovák miniszterelnök hétfőn meglátogatja a szlovák áramszállító vállalatot (SEPS), és felkéri, hogy állítsák le az Ukrajnába irányuló vészhelyzeti áramszállítást.
2026. Február 23. 10:00, hétfő | Külföld
Lelőttek egy fegyveres behatolót Donald Trump floridai otthonának őrzött területén
Az amerikai titkosszolgálat és a helyi rendőrség emberei lelőttek egy férfit, aki vasárnap hajnalban fegyverrel megpróbált behatolni Donald Trump elnök floridai rezidenciájának őrzött területére.
