Városlista
2026. július 9, csütörtök - Lukrécia

Hírek

2019. Január 19. 07:18, szombat | Belföld
Forrás: mti/fotó: LVP

Tavaly 2,1 millió elektromos autót értékesítettek világszerte

Tavaly 2,1 millió elektromos autót értékesítettek világszerte

A világon 2,1 millió elektromos autót adtak el tavaly, az idén pedig várhatóan 2,7 milliót - véli a CAM német autóipari kutatóintézet.

Az elektromos autók aránya az összes eladott kocsihoz képest az idén várhatóan mintegy 3,1 százalékra nő a tavalyi 2,4 százalékról.

Az elektromos autók legnagyobb piaca tavaly Kína volt, ahol 1,05 millió darabot értékesítettek, 82 százalékkal többet a két évvel korábbinál. Kínában az elektromos autók piaci részesedése 4,5 százalékra emelkedett a 2017. évi 2,7 százalékról.

Az elektromos autók második legnagyobb piaca az Egyesült Államok volt, ahol az eladások 86 százalékkal, 360 ezerre nőttek.

Európában Norvégia az elektromos autók legnagyobb piaca, a tavalyi eladások 18 százalékkal, 73 ezerre bővültek.

Németországban 24 százalékkal, 68 ezerre emelkedett a tavaly eladott elektromos autók száma, piaci részesedésük 1,6 százalékról 2 százalékra emelkedett.

Címkék: elektromos autó

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 09. 11:00, csütörtök | Belföld

Vitézy Dávid: a MÁVPlusz alkalmazásban is elérhetők térképen a valós idejű késési adatok

A MÁVPlusz alkalmazásban már elérhetők térképen a valós idejű késési adatok - közölte Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter szerdán Facebook bejegyzésében.

2026. Július 09. 07:25, csütörtök | Belföld

Magyar Péter: sikerült megerősíteni a világ legerősebb politikai és védelmi szövetségének egységét

Magyar Péter sikeresnek értékelte a NATO kétnapos ankarai ülését a találkozó után, szerda délután közzétett Facebook-bejegyzésében.