Városlista
2025. október 10, péntek - Gedeon

Hírek

2016. November 10. 10:19, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - Illusztráció: szombathely.hu

Szúrós szag miatt kiürítették a Savaria Egyetemi Központ egyik épületét

Szúrós szag miatt kiürítették a Savaria Egyetemi Központ egyik épületét

Szúrós szagot éreztek a levegőben, ezért a tűzoltók kiürítették a Nyugat-magyarországi Egyetem Savaria Egyetemi Központjának \"D\" épületét a Berzsenyi téren csütörtök délelőtt

- közölte honlapján a Vas Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság. Veszélyes gázkoncentrációt egyelőre nem mutattak ki a műszerek, de a szúrós szagot a helyszínre kiérkező tűzoltók is érezték. Az épületet százhatvan ember hagyta el, egyikük rosszullétre panaszkodott, őt a mentők ápolják - írták a közleményben.

Hozzáfűzték: a helyszínen van egy tűzoltóraj és a katasztrófavédelmi műveleti szolgálat mobil laborja, amely jelenleg is méréseket végez. Egyelőre még keresik a szag forrását.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 09. 14:39, csütörtök | Belföld

Mikor költözhetünk majd az űrbe? És egyáltalán mi értelme volna?

- Indul a 6. MVM Future talk Amit látunk, elérhetjük - ez a hozzáállás mozgatja az űrkutatást is. Közel hetven éve dolgoznak a szakértők azon, hogy egy napon meghódíthassunk más bolygókat. Az asztronautika akár az emberiség fennmaradá

2025. Október 09. 07:40, csütörtök | Belföld

Mol: konstruktív megbeszélés folyt a kőolajszállító Janaf vezetőivel

2025. Október 09. 07:37, csütörtök | Belföld

Máltai szeretetszolgálat: 27 bérlakás létesül felzárkózó településeken Baranyában

Baranyában 27 bérlakás létesül a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Felzárkózó települések (Fete) programjának részeként - közölte a szervezet szerdán az MTI-vel.

2025. Október 08. 07:43, szerda | Belföld

Gál Kinga: az Európai Bizottságnak mennie kell!