Városlista
2025. október 9, csütörtök - Dénes

Hírek

2018. December 29. 17:19, szombat | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Szilveszterkor biztonságos, zárt helyen kell tartani a háziállatokat

Szilveszterkor biztonságos, zárt helyen kell tartani a háziállatokat

Szilveszterkor biztonságos, zárt helyen kell tartani a háziállatokat, és az a legjobb, ha a gazdájuk nem hagyja egyedül őket - mondta a Noé Állatotthon Alapítvány szóvivője pénteken az M1 aktuális csatornán.

Schneider Kinga kiemelte: az állatnak az a legjobb, ha a szilveszteri "durrogtatás", tűzijátékozás idején maga mellett tudhatja a gazdáját. Mellette kell lenni, magabiztosságot kell sugározni felé és ettől az állat megnyugszik - tette hozzá.

Ha viszont valakinek annyira fél a kutyája, hogy ez a viselkedés a gazdától már nem elég - folytatta -, akkor szükség van egyéb megoldásokra, akár gyógyszerekre, akár feromon- vagy gyógynövénytartalmú készítményekre.

Schneider Kinga azt mondta: egy szívbeteg vagy epilepsziára hajlamos állat számára végzetes lehet maga a félelem, amelyet a hang- és fényhatásokkal, légnyomáskülönbséggel járó tűzijátékok váltanak ki.

Felhívta a figyelmet arra: életveszélyes kikötni a kutyát ilyen helyzetben, mert ez az állat fulladását okozhatja. Figyelmeztetett arra is, hogy senki se hagyja háziállatát gyógyszer hatása alatt otthon vagy felügyelet nélkül a kertben.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 09. 14:39, csütörtök | Belföld

Mikor költözhetünk majd az űrbe? És egyáltalán mi értelme volna?

- Indul a 6. MVM Future talk Amit látunk, elérhetjük - ez a hozzáállás mozgatja az űrkutatást is. Közel hetven éve dolgoznak a szakértők azon, hogy egy napon meghódíthassunk más bolygókat. Az asztronautika akár az emberiség fennmaradá

2025. Október 09. 07:40, csütörtök | Belföld

Mol: konstruktív megbeszélés folyt a kőolajszállító Janaf vezetőivel

2025. Október 09. 07:37, csütörtök | Belföld

Máltai szeretetszolgálat: 27 bérlakás létesül felzárkózó településeken Baranyában

Baranyában 27 bérlakás létesül a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Felzárkózó települések (Fete) programjának részeként - közölte a szervezet szerdán az MTI-vel.

2025. Október 08. 07:43, szerda | Belföld

Gál Kinga: az Európai Bizottságnak mennie kell!