Hírek
2018. Szeptember 07. 05:00, péntek |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Szeptember 20-án lesz az egyetemi sport nemzetközi napja
Szeptember 20-án, az egyetemi sport nemzetközi napján mintegy 50 ezer hallgató részvételével tartja meg a Magyar Egyetemi-Főiskolai Sportszövetség (MEFS) a legnagyobb rendezvényét.
A Nemzeti Versenysport Szövetség (NVESZ) csütörtöki tájékoztatása szerint az esemény központi helyszíne az Orczy-park lesz, ahol a magyar hallgatók a világ több mint 100 millió egyetemistájához csatlakoznak.
Az egyetemi sport nemzetközi napjának célja a többi közt, hogy világszerte ráirányítsa a figyelmet a sport fontosságára a felsőoktatásban. A MEFS és a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája (HÖOK) kezdeményezésére minden magyar felsőoktatási intézmény csatlakozott a rendezvényhez, így mindenhol egyetemi sportnapot tartanak majd.
A központi rendezvény házigazdája a Nemzeti Közszolgálati Egyetem lesz, ahol a sportnap keretében megrendezik a Budapesti Egyetemi Sportfesztivált is.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 08. 07:31, szerda | Belföld
A Tanú című filmmel elindult az átmeneti adás az M1-en kedd este
Szimbolikus időpontban, 19:56-kor elindult az átmeneti adás az M1 csatornán Bacsó Péter A tanú című filmjével - közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája kedd este az MTI-vel.
2026. Július 07. 20:57, kedd | Belföld
MTVA: elsötétült az M1 és leállt a Kossuth Rádió
Elsötétült az M1 képernyője, a Kossuth Rádió helyén pedig a Bartók Rádió műsora hallgatható.
2026. Július 07. 14:00, kedd | Belföld
Kármán András: a hét második felében megteszik az utolsó uniós jogi lépést az uniós források hazahozatala érdekében
2026. Július 07. 10:00, kedd | Belföld
Társadalmi egyeztetés indult a megye és kormánymegbízott elnevezésekről
Társadalmi egyeztetés indult hétfőn a megye és kormánymegbízott elnevezésekről. Az ezzel kapcsolatos törvénytervezet és az ahhoz kapcsolódó dokumentumok a kormány honlapjáról érhetők el.
