Hírek
2015. Március 30. 17:08, hétfő |
Belföld
Forrás: Könyvkultúra Magazin/László T. András
Száztíz éve született a Piszkos Fred szerzője

Életművét manapság már az irodalmi körök is nagyra értékelik…
Rejtő Jenő, avagy P. Howard 110 esztendővel ezelőtt, 1905. március 29-én született Budapesten. Legnépszerűbb könyvei, immár a klasszikusok a maguk nemében, A csontbrigád, Az elveszett cirkáló, A szőke ciklon, A láthatatlan légió, A 14 karátos autó, Az előretolt helyőrség, Vesztegzár a Grand Hotelben és a Piszkos Fred, a kapitány. Műveit számtalan nyelvre lefordították, igaz, nehezen hihető, hogy hamisítatlan pesti humora visszaadható-e.
Ha szép, az sem baj, hogy semmi értelme
Kiszólásai, csattanói ma is közszájon forognak, regényein nemzedékek nőttek fel.
Íme, néhány idézet az örökbecsű hagyatékból:
„Mit csinál az ember, aki felhagy minden reménnyel? Megmondta Dante. Elmegy a pokolba.
Sötétben minden város fekete.
Úgy kell nekem, minek jöttem a világra!
Az élet olyan, mint a füst. Elillan, mielőtt még igazán boldog voltál.
A nő olyan, mint egy költői hasonlat – ha szép, az sem baj, hogy semmi értelme.”
És még sokáig folytathatnánk, de nincs értelme, tessék csak Rejtőt olvasni, deresedő fejjel sem szégyen.
Folytatás…
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 09. 14:39, csütörtök | Belföld
Mikor költözhetünk majd az űrbe? És egyáltalán mi értelme volna?
- Indul a 6. MVM Future talk Amit látunk, elérhetjük - ez a hozzáállás mozgatja az űrkutatást is. Közel hetven éve dolgoznak a szakértők azon, hogy egy napon meghódíthassunk más bolygókat. Az asztronautika akár az emberiség fennmaradá
2025. Október 09. 07:40, csütörtök | Belföld
Mol: konstruktív megbeszélés folyt a kőolajszállító Janaf vezetőivel
2025. Október 09. 07:37, csütörtök | Belföld
Máltai szeretetszolgálat: 27 bérlakás létesül felzárkózó településeken Baranyában
Baranyában 27 bérlakás létesül a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Felzárkózó települések (Fete) programjának részeként - közölte a szervezet szerdán az MTI-vel.