Hírek
2024. Október 02. 06:00, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
Százharminc régi Ikarus autóbuszt mutatnak be a hétvégén az Aeroparkban
Százharminc autóbuszt, köztük számos oldtimer ritkaságot mutatnak be a VI. Ferihegyi Ikarus Találkozón az Aeroparkban október 5-én és 6-án - közölték a szervezők az MTI-vel kedden.
Közleményükben azt írták, élménybuszozás, felvonulás, gördülő kiállítás, különleges motorindítás szerepel a hétvége programjában, amellyel az egyik legismertebb és legsikeresebb magyar márka előtt tisztelegnek.
A Légiközlekedési Kulturális Központ, a Volánbusz Zrt., a BKV Zrt., a Közlekedési Múzeum és partnereik a magyar járműgyártás és közlekedéstörténet meghatározó autóbuszait immár hatodik alkalommal vonultatják fel a repülőtéri múzeumban - emlékeztettek.
Felidézték, hogy az Ikarus egyike a magyar ipar világhírű márkaneveinek: az 1970-es, 1980-as években meghatározó szerepet töltött be nem csupán a keleti blokk államaiban, hanem a világpiacon is. A különféle Ikarus autóbuszok a városi és távolsági tömegközlekedés mellett évtizedeken át a ferihegyi repülőtéren is gyakoriak voltak - tették hozzá.
Felhívták rá a figyelmet, hogy a régi buszok közül a legnagyobb rajongótáborral a különleges vonalvezetésű "farosok" rendelkeznek, ezért napközben az Ikarus 55-ösökkel zajlik majd az élménybuszozás, az ingajáratot pedig a 200-as család kétszázezredik példánya teljesíti majd a Népliget és az Aeropark között.
Az Ikarus 55 a gyár egyik legismertebb és legsikeresebb távolsági- és turistabusztípusa volt, hívták "Farosnak"és "Bözsinek" is, ezt az elnevezést a jellegzetes hátulsó motorszekciójának köszönhette - emelték ki.
A tájékoztatás szerint a hétvégére beköltözik az Aeroparkba a Volánbusz által restaurált, emeletes "Bikarusz" is, amely az 1960-as évek végén két autóbusz összeépítésével jött létre. Mellette a közönség láthat Ikarus 30-ast, amely a gyár legelső típusa volt, felvonultatják az Ikarus 60-ast, melyet az első pótkocsis modellként tartanak számon, megtekinthető az első csuklós modell, valamint jobbkormányos és elektromos busz is szerepel a kínálatban - sorolták.
Kitértek rá, hogy kiállítás mellett vasárnap 16 órától felvonulással készülnek: a csaknem nyolcvan buszból álló konvoj rendőrségi biztosítással az Aeroparkból indulva oda-vissza végighalad a Vecsés-Ecser összekötőúton, ritka fotótémát kínálva. A járművek többsége kívül-belül megtekinthető lesz, sőt több autóbusz utasterében közlekedéstörténeti kiállítás várja majd az érdeklődőket - írták.
A program mindkét napon 9 és 18 óra között látogatható, a szervezők azt javasolják, hogy a látogatók a közösségi közlekedés igénybevételével érkezzenek az Aeroparkba - áll a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 09. 08:00, péntek | Belföld
Kemény fagyokkal zárul a hét
Akár mínusz 12 Celsius-foknál is hidegebb éjszakai fagyok várhatók a hétvégén, és nappal is országos fagyra kell készülni.
2026. Január 09. 07:59, péntek | Belföld
Mávinform: az észak-balatoni vonalon okoz jelentősebb fennakadást az időjárás
Péntek hajnalban az észak-balatoni vonalon okoz jelentősebb fennakadást a téli időjárás, a többi vonalon azonban folyamatos a közlekedés - közölte a Mávinform pénteken korán reggel a honlapján.
2026. Január 09. 07:57, péntek | Belföld
Gulyás Gergely szerint minden másnál veszélyesebb, ha a magyar baloldal kerül kormányra
A jelenlegi helyzetben minden másnál veszélyesebb, ha a magyar baloldal kerül kormányra - jelentette ki a Miniszterelnökséget vezető miniszter a Kell még valamit mondanom, Ildikó? című podcast csütörtökön megjelent epizódjában.
