Hírek
2011. Október 31. 07:41, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
Száz évig keresték az elveszett erődöt
Több mint egy évszázadnyi kutatás után találták meg Németországban az „elveszett” római erődöt, amely a Kr. e. 1. században védte a legionáriusokat a germán törzsek támadásaitól.
1890-ben találtak a német kisváros, Olfen környékén egy római bronzsisakot, amely ráirányította a régészek figyelmét a térségre. Ám csak az idén nyáron kerültek napvilágra római cserépedény-töredékek, ruhakapcsok, pénzérmék és egyéb leletek. Ezek nyomán készítettek légi felvételeket a térségről, amelyek kimutatták az egykori véderőműveket – olvasható a The Daily Telegraph és a The Local online kiadásában.
„A mai Olfen stratégiailag volt nagyon fontos a legionáriusok számára Augustus császár Germánia ellen indított hadjárata idején” – hangsúlyozta Michael Rind vezető régész.
A római katonaság Kr. e. 11 és Kr. e. 7. között állomásozott itt. Ez Nero Claudius Drusus (Kr. e. 38.–Kr. e. 9) római hadvezér, Augustus császár mostohafia seregeinek egyik fontos bázisa volt. Az erődítmény méretéből ítélve ezer fő állomásozhatott itt, akik biztosították a Lippe folyón való átkelést és így más római katonai létesítmények ellátását.
„Kétezer éven át háborítatlan helyszínről van szó, ez abszolút ritkaság. A feltárások akár több évtizedet is igénybe vesznek” – vélekedett Michael Rind.
MTI
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 27. 07:48, hétfő | Belföld
Orbán Viktort fogadja XIV. Leó pápa
Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes társaságában látogatást tesz a Vatikánvárosi Államban és Rómában, az Olasz Köztársaságban - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály
2025. Október 27. 07:46, hétfő | Belföld
Bakondi György szerint nő a migrációs nyomás
Nő a migrációs nyomás, tavaly ilyenkor az elfogott határsértők száma meghaladta a 9300-at, idén pedig 11 400 határsértőt fogtak el a hatóságok a magyar határon
2025. Október 27. 07:45, hétfő | Belföld
Folytatódik a változékony időjárás a héten is
2025. Október 26. 07:54, vasárnap | Belföld
Országjárásra indulnak a Digitális Polgári Körök
A Digitális Polgári Körökben már több mint 90 000-en vagyunk, közülük tízezrek csatlakoztak hozzánk a Békemeneten.
