Hírek
2011. Szeptember 04. 07:19, vasárnap |
Belföld
Forrás: OrientPress
Rengett a föld Pakson
Erős hanghatással járó, ám kis intenzitású földrengést észleltek szombaton Paks közelében - közölte a Magyar Tudományos Akadémia szeizmológiai főosztálya.
Az erőműben nem, Németkéren azonban néhányan érezték a Richter-skála szerinti 2,8-as erősségű rengést.
A földmozgás szombat délelőtt, Pakstól mintegy 8-10 kilométerre történt, fészke pedig 10 kilométeres mélységben lehetett- közölte a hirado.hu. Tolna megyei katasztrófavédelem tájékoztatása szerint Paksról nem érkezett jelzés, a város melletti Németkér lakói azonban hallották és érezték is a jelenséget: a helyi független polgármester, Horváthné Gál Erika szerint többen robbanásszerű hangot hallottak, majd rövid időre mozgásba jöttek a kis üvegtárgyak, s rezegni kezdtek az ablakok is. A rengés alacsony amplitúdójúnak számít – a 2,8-as szintet sok esetben csak az állatok veszik észre, az emberek nem.
OrientPress Hírügynökség
Kép: OrientPress Hírügynökség /archívum
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 23. 09:33, vasárnap | Belföld
Visit Hungary: csaknem 80 elismerést adtak át a Virágos Magyarország díjátadóján
A Virágos Magyarország megmérettetésén többszáz település 400 pályázata versengett, és az idei, immár 32. díjátadón csaknem 80 elismerést adtak át - közölte a Visit Hungary Nonprofit Zrt. szombaton az MTI-vel.
2025. November 23. 09:30, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: a magyar kormány inkább pénzbírságot fizet az EU-nak, mint hogy félelemben éljen
A magyar kormány inkább pénzbírságot fizet az Európai Uniónak, mint hogy félelemben éljen - írta Orbán Viktor kormányfő szombaton az X-en.
2025. November 23. 09:29, vasárnap | Belföld
A havazás miatt számos dunántúli település nem érhető el autóbusszal
A havazás miatt négy dunántúli megye számos települése elérhetetlenné vált autóbusszal szombat estére, a legtöbb Zalában - közölte honlapján a MÁV-csoport.
