Hírek
2013. Július 02. 12:32, kedd |
Helyi
Forrás: MTI
Pótjegy nélkül lehet utazni Kőbánya-Kispest és a Nyugati pályaudvar közötti vasútvonalon

Pótjegy és helyjegy nélkül lehet utazni várhatóan jövő hét csütörtökig Kőbánya-Kispest és a Nyugati pályaudvar között valamennyi gyors-, sebes- és InterCity-vonaton a Városliget-elágazási pályakarbantartás miatt
Mint írják: a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium az utasok észrevételei és a vasúttársaság tapasztalatai alapján engedélyezte átmenetileg a pót- és helyjegymentes utazási lehetőséget a Budapest-Szolnok-Debrecen-Nyíregyháza-Záhony vasútvonal ezen szakaszán. Az intézkedéssel a budapesti pályaudvarra történő, zavartalan eljutást kívánják segíteni - tették hozzá.
A Budapest és Nyíregyháza között közlekedő InterCity vonatok Budapest-bérlettel továbbra sem vehetők igénybe, a többi vonatra azonban - ideértve a Szegedre közlekedő InterCity gyorsvonati részét is - érvényes a Budapest-bérlet.
További információkat a www.mav-start.hu oldalon, valamint a helyi tarifával hívható 06-40/49-49-49-es, MÁVDIREKT ügyfélszolgálati telefonszámon kaphatnak az utasok.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 19. 07:58, szerda | Helyi
Erdő Péter kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által meggyilkolt vértanú pap boldoggá avatását
Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által 1944-ben meggyilkolt katolikus pap, embermentő boldoggá avatását vértanúság címén.
2025. Április 17. 07:45, csütörtök | Életmód
Nébih: biztonságos és kiváló minőségű a magyar hús
A szigorú élelmiszerlánc-felügyeleti hatósági rendszer, benne a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) is garantálja, hogy kizárólag biztonságos magyar hús kerülhet a lakossághoz a húsvéti ünnepekre készülve is
2025. Április 17. 07:44, csütörtök | Külföld
Egy politikai múlttal nem rendelkező orvos lett Szerbia új miniszterelnöke
Megválasztotta Szerbia új kormányát az ország parlamentje szerdán, az új miniszterelnök a politikai múlttal nem rendelkező Djuro Macut endokrinológus lett.