Városlista
2025. november 23, vasárnap - Kelemen

Hírek

2019. Február 08. 10:55, péntek | Külföld
Forrás: mti

Plágiummal vádolják a The New York Times volt főszerkesztőjét

Plágiummal vádolják a The New York Times volt főszerkesztőjét

Plágiummal vádolják Jill Abramsont, a The New York Times című lap volt főszerkesztőjét.

Az újságírónak a sajtó elmúlt évtizedben bekövetkezett változásait vizsgáló új könyve, a Merchants of Truth (Az igazság kufárjai) címmel kedden jelent meg. A Vice News hírportál munkatársa, Michael C. Moynihan azzal vádolja, hogy a könyvben teljes fejezetek szerepelnek, amelyeket Abramson mások írásaiból másolt ki.

Moynihan kimásolt és Twitter-oldalán közzétett részleteket a könyvből, és ezeket összehasonlította más fórumokon megjelent írásokkal. Mint írta, először azt hitte, hogy véletlen egybeesésről vagy egyszeri tévedésről van szó, de miután átvizsgálta a könyv egészét, több plágiumgyanús bekezdést talált. Ezeket - az eredeti írásokkal együtt - közzé is tette.

A 64 éves Jill Abramson a Fox televíziónak adott interjújában tagadta a vádakat, de az interjú után néhány órával közzétett Twiter-bejegyzésében már úgy fogalmazott, hogy utánanéz a kifogásolt részleteknek.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 21. 07:26, péntek | Külföld

Az ukrán elnök hivatalosan átvette az amerikai béketervet

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök hivatalosan átvette az Egyesült Államok tervezetét, amely az amerikai fél értékelése szerint előmozdíthatja a háború diplomáciai úton történő lezárását