Hírek
2022. December 21. 06:00, szerda |
Belföld
Forrás: Katasztrófavédelem
Őzet mentettek meg egy befagyott tó jegéről a tűzoltók
Őzet mentettek a szombathelyi tűzoltók a dozmati víztározó befagyott vízéről.
Hétfőn nem sokkal egy óra után érkezett a jelzés a Vas megyei műveletirányítási ügyeletre, hogy a befagyott dozmati víztározóba ragadt egy őz. A rémült állat a parttól mintegy tizenöt méterre feküdt. A szombathelyi hivatásos tűzoltók a jeges vízfelszínről való mentés szabályait betartva mentőstég segítségével férkőztek közel az őzhöz, így segítették a partra.
Az állat épségben megmenekült, hála a tűzoltóknak.

Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 11. 17:00, szombat | Belföld
NAV: április 20-ig kell befizetni a turizmusfejlesztési hozzájárulást
Április 20-ig kell befizetnie a turizmusfejlesztési hozzájárulást az erre kötelezetteknek - hívta fel a figyelmet pénteki közleményében a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).
2026. Április 11. 15:00, szombat | Belföld
Budapesti repülőjáratokat is töröltek a Lufthansa-dolgozók sztrájkja miatt
A Lufthansa légiutas-kísérőinek sztrájkja miatt törölték a légitársaság pénteki budapesti járatait - olvasható a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér honlapján.
2026. Április 11. 11:00, szombat | Belföld
A levélben szavazásra jogosultak több mint fele már leadta szavazatát
A magyarországi lakcímmel nem rendelkező csaknem 497 ezer választópolgár közül 254 ezren már leadtak levélszavazatot a Nemzeti Választási Iroda (NVI) szombat reggeli adatai szerint.
