Hírek
2023. Szeptember 11. 14:54, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
OVSZ: a szokásosnál is többen jelentkeztek a Retro véradásra
Felülmúlta a véradások száma a tavalyi részvételi adatot az Országos Vérellátó Szolgálat (OVSZ) idei Retro véradásán.
A szolgálat hétfőn az MTI-vel közölte, hogy tizenötödik alkalommal rendezte meg Retro véradását. Három nap alatt 15 vérellátó intézet várta a különleges alkalomra a véradókat. A véradásokra 1438-an jelentkeztek, felülmúlva ezzel a tavalyi részvételi számot.
A tájékoztatás szerint az eseményen a régi idők hangulatát felidéző virsli és sör menüvel látták vendégül a véradókat, egyes helyszíneken régi autókat és dísztárgyakat is meg lehetett tekinteni, a jó hangulatot pedig a '60-as, '70-es, '80-as évek zenéje biztosította.
Az OVSZ hangsúlyozta: a folyamatos és biztonságos vérellátáshoz napi 1600-1800 véradóra van szükség.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 09. 11:00, csütörtök | Belföld
Vitézy Dávid: a MÁVPlusz alkalmazásban is elérhetők térképen a valós idejű késési adatok
A MÁVPlusz alkalmazásban már elérhetők térképen a valós idejű késési adatok - közölte Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter szerdán Facebook bejegyzésében.
2026. Július 09. 09:00, csütörtök | Belföld
Kármán András: az idei új költségvetési hiánycélt augusztus végére határozzák meg
2026. Július 09. 07:25, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: sikerült megerősíteni a világ legerősebb politikai és védelmi szövetségének egységét
Magyar Péter sikeresnek értékelte a NATO kétnapos ankarai ülését a találkozó után, szerda délután közzétett Facebook-bejegyzésében.
