Hírek
2021. Július 13. 12:13, kedd |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Összeomlott egy szálloda Kínában, többen meghaltak
Összeomlott egy szálloda épülete a kelet-kínai Szucsouban, a balesetnek több halálos áldozata van, a mentés jelenleg is tart - adta hírül internetes kiadásában a China Daily című kínai lap kedden.
A szálloda épülete egyelőre ismeretlen okból hétfő délután omlott össze. A romok alól eddig tizennégy embert emeltek ki, közülük nyolcan nem élték túl a balesetet. Kilenc embert még keresnek.
A baleset helyszínére több mint ötszáz mentőt küldtek, akik kutyákkal és életjeldetektorokkal próbálják felkutatni a romok alá rekedteket.
Kínában gyakoriak az épületbiztonsági előírások be nem tartásával összefüggő balesetek. Júniusban a közép-kínai Hupej tartományban gázrobbanás következtében omlott be egy élelmiszerpiac épülete, több mint száz embert temetve a romok alá. Abban a balesetben 25-en vesztették életüket.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 23. 09:29, vasárnap | Külföld
Donald Trump szerint létezik a békéhez vezető út Ukrajnában, amelyet az ukrán elnöknek kell elfogadnia
2025. November 22. 08:54, szombat | Külföld
Volodimir Zelenszkij: Ukrajna vagy kulcsfontosságú partnerét, vagy a méltóságát veszítheti el
2025. November 22. 08:50, szombat | Külföld
Donald Trump csütörtökig adott határidőt Kijevnek, hogy elfogadja az amerikai béketervet
2025. November 21. 07:26, péntek | Külföld
Az ukrán elnök hivatalosan átvette az amerikai béketervet
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök hivatalosan átvette az Egyesült Államok tervezetét, amely az amerikai fél értékelése szerint előmozdíthatja a háború diplomáciai úton történő lezárását
