Városlista
2025. október 9, csütörtök - Dénes

Hírek

2018. Május 29. 10:54, kedd | Belföld
Forrás: mti/ Fotók: MTI fotók: Mihádák Zoltán

Őrizetbe vették a sofőrt, aki legyalulta a busz tetejét a fővárosban

Őrizetbe vették a sofőrt, aki legyalulta a busz tetejét a fővárosban

Tömegszerencsétlenséget eredményező közúti baleset gondatlan okozása vétség miatt gyanúsítottként hallgatta ki, majd őrizetbe vette a rendőrség kedden azt a sofőrt,

aki a Ferihegyi repülőtérre vezető úton balesetet szenvedett buszt vezette előző este - olvasható a police.hu oldalon.

A tájékoztatás szerint a Budapesti Rendőr-főkapitányság Közlekedésrendészeti Főosztálya előterjesztést tesz az 52 éves ukrán férfi előzetes letartóztatásának indítványozására.

Kedden reggel az Országos Mentőszolgálat kommunikációs igazgatója az MTI-vel azt közölte: huszonheten sérültek meg a Ferihegyi repülőtérre vezető úton az éjjel történt balesetben, nyolcan súlyosan, de egyikük sincs közvetlen életveszélyben.

Győrfi Pál elmondta: a súlyos esetek legtöbbje a fején sérült meg, a többiek karcolásokat, horzsolásokat szenvedtek. A sérültek között nincsenek gyerekek.

A Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője éjjel azt közölte az MTI-vel: a magasságkorlátozó kapuba rohant emeletes autóbuszból négy sérültet a tűzoltóknak kellett kiemelniük.

Csécsi Soma, a Budapesti Rendőr-főkapitányság szóvivője az MTI-nek nyilatkozva elmondta, a rendőrség büntetőeljárásban vizsgálja a baleset körülményeit.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 09. 14:39, csütörtök | Belföld

Mikor költözhetünk majd az űrbe? És egyáltalán mi értelme volna?

- Indul a 6. MVM Future talk Amit látunk, elérhetjük - ez a hozzáállás mozgatja az űrkutatást is. Közel hetven éve dolgoznak a szakértők azon, hogy egy napon meghódíthassunk más bolygókat. Az asztronautika akár az emberiség fennmaradá

2025. Október 09. 07:40, csütörtök | Belföld

Mol: konstruktív megbeszélés folyt a kőolajszállító Janaf vezetőivel

2025. Október 09. 07:37, csütörtök | Belföld

Máltai szeretetszolgálat: 27 bérlakás létesül felzárkózó településeken Baranyában

Baranyában 27 bérlakás létesül a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Felzárkózó települések (Fete) programjának részeként - közölte a szervezet szerdán az MTI-vel.

2025. Október 08. 07:43, szerda | Belföld

Gál Kinga: az Európai Bizottságnak mennie kell!