Városlista
2025. november 23, vasárnap - Kelemen

Hírek

2012. Január 13. 06:26, péntek | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Orbán: Magyarország kész megvitatni a kifogásokat

Orbán: Magyarország kész megvitatni a kifogásokat

Magyarország kész megvitatni az Európai Unió (EU) és a Nemzetközi Valutaalap (IMF) kifogásait az új alaptörvényével szemben, de érveket vár, nem pedig politikai véleményt.

Mondta Orbán Viktor miniszterelnök csütörtökön külföldi újságíróknak tartott tájékoztatóján.

A miniszterelnök szerint a piacok 'sokkal derűlátóbbak' Magyarországgal kapcsolatban, mert az ország gazdaságának alapjai 'sokkal erősebbek, mint azt sokan sugallják'.

'Az általános hozzáállásunk az, hogy nyitottak és rugalmasak vagyunk, készek vagyunk minden pontot megvitatni, de nem politikai véleményre, hanem érvekre van szükségünk. Ha az érvek az EU részéről meggyőzőek, hogy jobb azt a vonalat elfogadni és követni, akkor nincs ok arra, hogy ne úgy tegyünk' - idézi Orbánt a hirado.hu.

Leszögezte, Magyarország azután is a piacról akarja finanszírozni magát, hogy az IMF-fel végül aláírják a megállapodást. 'Biztos vagyok abban, hogy egy, az IMF-fel kötött megegyezés után meg tudunk maradni a pénzpiacon, mivel a megegyezésnek nem célja, hogy otthagyjuk a pénzpiacot' - hangsúlyozta.

Fontosnak nevezte a kormány és a gazdaság számára, hogy ne csak az IMF-től, hanem a piactól is világos jelzést kapjon. Amint Magyarország meg tud maradni a pénzpiacon, és biztosítja a pénzügyi hátteret az IMF-fel kötött egyezménnyel, a kormány a gazdasági növekedésre összpontosíthat - hangsúlyozta Orbán Viktor. 'A legjobb forgatókönyvem az, ha egy hónap elteltével a magyar gazdasággal kapcsolatban nem az lesz a fő téma, hogyan finanszírozzuk a gazdaságot, hanem az, hogy milyen sikeres lehet a növekedési terv' - idézte a kormányfőt a Reuters.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 23. 09:33, vasárnap | Belföld

Visit Hungary: csaknem 80 elismerést adtak át a Virágos Magyarország díjátadóján

A Virágos Magyarország megmérettetésén többszáz település 400 pályázata versengett, és az idei, immár 32. díjátadón csaknem 80 elismerést adtak át - közölte a Visit Hungary Nonprofit Zrt. szombaton az MTI-vel.

2025. November 23. 09:30, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: a magyar kormány inkább pénzbírságot fizet az EU-nak, mint hogy félelemben éljen

A magyar kormány inkább pénzbírságot fizet az Európai Uniónak, mint hogy félelemben éljen - írta Orbán Viktor kormányfő szombaton az X-en.

2025. November 23. 09:29, vasárnap | Belföld

A havazás miatt számos dunántúli település nem érhető el autóbusszal

A havazás miatt négy dunántúli megye számos települése elérhetetlenné vált autóbusszal szombat estére, a legtöbb Zalában - közölte honlapján a MÁV-csoport.