Hírek
2018. Február 02. 07:24, péntek |
Külföld
Forrás: mti
Öngyilkos lett Fidel Castro legidősebb fia

Öngyilkosságot követett el csütörtökön Fidel Castro Díaz-Balart, a kubai forradalom atyjának legidősebb fia, miután hónapokon át depresszióval kezelték - jelentette be a Cubadebate című állami hírportál.
A 68 éves férfit súlyos depresszióval orvosok sora ápolta először kórházban, majd otthonában.
A 2016. november 25-én elhunyt Fidel Castrónak legalább nyolc gyereke volt. Arcra leginkább a legidősebb fia hasonlított rá, akit emiatt Kubában csak Fidelito néven emlegettek. Fidel Castro Díaz-Balart a Szovjetunióban tanult atomtudós volt, haláláig a Kubai Államtanács tudományos tanácsadója és a Kubai Tudományos Akadémia alelnöke.
Castro Díaz-Balart anyja az arisztokrata családból származó Mirta Díaz-Balart volt, akit Fidel Castro még forradalmi harca előtt vett el feleségül.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 09. 07:42, csütörtök | Külföld
Andrej Babis: az ANO kormánya a jövőben állami pénzből nem szállít fegyvereket Ukrajnának
Amennyiben az Elégedetlen Polgárok Akciója (ANO) tagja lesz a jövőbeni kormánynak, Csehország az állami költségvetésből már nem ad pénzt Ukrajnának fegyverekre
2025. Október 05. 09:20, vasárnap | Külföld
Cseh választások - Andrej Babis egypárti kormány létrehozására készül
2025. Október 03. 07:02, péntek | Külföld
Vlagyimir Putyin: Oroszország meggyőző választ fog adni Európa militarizálódására
Oroszország válasza Európa militarizálódására nagyon meggyőző lesz - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök csütörtökön Szocsiban, a Valdaj nemzetközi vitaklub tanácskozásán.
2025. Október 03. 07:02, péntek | Külföld
Scotland Yard: terrorcselekmény volt a manchesteri zsinagógánál elkövetett támadás
Terrorcselekménynek nyilvánította a rendőrség a manchesteri zsinagógánál csütörtökön, jóm-kipúr napján elkövetett késeléses és gázolásos támadást, amelyben ketten meghaltak, többen súlyosan megsérültek.