Hírek
2012. December 10. 13:39, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
Oktatók és hallgatók elfoglalták a kormányhivatal földszintjét Szegeden
Három szegedi oktató és negyven szegedi egyetemista, köztük a Hallgatói Hálózat aktivistái, elfoglalták a Csongrád Megyei Kormányhivatal földszintjét hétfőn délelőtt - tájékoztatta a Szegedi Tudományegyetem hallgatói önkormányzata az MTI-t.
A közlemény szerint a mintegy negyven aktivista a Kormányablaknál - amit a kormány, a magyar állampolgárokkal való kapcsolattartás végett hozott létre - magyarázatot követel "a felsőoktatást romba döntő" intézkedések okairól.
A hallgatók szerint az elfoglalt terület közforgalmú helynek minősül, s az aktivisták a mindennapi működést nem akadályozzák.
A hallgatók a kormányhivatal aulájában ülnek, lábuknál egy hosszú lánccal összekötve. Többüknél transzparensek láthatók többek között "10 480 állami finanszírozott hely. Nem. Nem engedünk a kormánynak" felirattal - tapasztalta a helyszínen az MTI tudósítója.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 09. 11:00, csütörtök | Belföld
Vitézy Dávid: a MÁVPlusz alkalmazásban is elérhetők térképen a valós idejű késési adatok
A MÁVPlusz alkalmazásban már elérhetők térképen a valós idejű késési adatok - közölte Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter szerdán Facebook bejegyzésében.
2026. Július 09. 09:00, csütörtök | Belföld
Kármán András: az idei új költségvetési hiánycélt augusztus végére határozzák meg
2026. Július 09. 07:25, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: sikerült megerősíteni a világ legerősebb politikai és védelmi szövetségének egységét
Magyar Péter sikeresnek értékelte a NATO kétnapos ankarai ülését a találkozó után, szerda délután közzétett Facebook-bejegyzésében.
