Hírek
2017. Szeptember 16. 14:21, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Nőtt a házasságkötések, csökkent a válások száma

Az elmúlt hét évben, 2010-hez képest, 40 százalékkal nőtt a házasságkötések száma, míg a válásoké 20 százalékkal csökkent
- hívta fel a figyelmet az egyházi, nemzetiségi és civil társadalmi kapcsolatokért felelős államtitkár szombaton a Három királyfi, három királylány mozgalom családi napján, Budafok-Tétényben.
Soltész Miklós különösen nagy eredménynek nevezte, hogy negyedével, a 2010-es 40 500-hoz képest 30 500-ra csökkent az egy évben végrehajtott abortuszok száma, vagyis ennyivel több kisgyermek születhetett meg.
Ugyanakkor az anyagi támogatáson túl szükség van az egyházak és a civil szervezetek támogatására is a gyermekvállalás ösztönzése érdekében; ez utóbbira szolgáltat jó példát a mozgalom - tette hozzá az államtitkár.
A kereszténydemokrata politikus a rendezvényen az MTI-nek hangsúlyozta: Európa egésze számára az egyik legnagyobb kihívás a demográfiai kérdés. Eközben a kontinens egyes országai, annak vezetői és pártok, köztük a magyar baloldal is, csak a migrációban látja a kérdés megoldását.
A magyar kormány ezzel ellentétben azt vallja: lehet olyan változásokat elindítani, amelyek megváltoztatják a gyermekvállalás kérdésében az egész társadalom szemléletét. Példaként említette a családi adókedvezmények nagy mértékű emelését, a devizahiteles családok kimentését, a gyed extra bevezetését és az otthonteremtési programot.
Hozzátette: a kutatások azt mutatják, hogy a fiatalok két-három gyermeket szeretnének. Tehát megvan ez a vágy a társadalomban, és már megindultak a változások - mondta Soltész Miklós.
Németh Zsolt (Fidesz), az Országgyűlés külügyi bizottságának elnöke a rendezvényen felidézte, hogy ő maga is a "három királyfi" egyike, ugyanis két fiútestvére van, illetve maga is három gyerek édesapja. Vagyis megkaphatta az élettől azt az érzést, milyen egy szerető családban élni, és ezt gyermekeinek is továbbadta - fogalmazott.
Németh Zsolt a gyermekvállalás szempontjából nagyon fontosnak nevezte az állam és az önkormányzatok mellett a civil szervezetek támogatását. A politika nyelvén "családbarát fordulatnak" nevezhető az, hogy civil szervezetek "újra divatba hozzák" a gyermekvállalást - mondta.
A számos kulturális programmal, koncertekkel, előadásokkal, kézműves foglalkozásokkal tarkított családi nap keretében Skrabski Fruzsina, a Három Királyfi, három királylány alapítvány elnöke átadta a rendezvénynek helyet adó Klauzál Gábor művelődési központnak a Családbarát intézmény díjat.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 21. 08:05, csütörtök | Belföld
Ilyen volt az augusztus 20-i tűzijáték
2025. Augusztus 21. 08:03, csütörtök | Belföld
Fehér Ház: sok helyszín szerepel a lehetőségek között a Putyin-Zelenszkij találkozó megtartására
Budapest is felmerült a lehetséges helyszínek között.
2025. Augusztus 20. 08:39, szerda | Belföld
Augusztus 20. - Felvonták a nemzeti lobogót az Országház előtt
Katonai tiszteletadás mellett, Sulyok Tamás köztársasági elnök jelenlétében felvonták Magyarország nemzeti lobogóját az augusztus 20-i állami ünnepen, szerda reggel a Parlament előtti Kossuth Lajos téren.
2025. Augusztus 19. 07:53, kedd | Belföld
Megnövelt férőhellyel és többletjáratokkal készül a MÁV-csoport a nemzeti ünnepre
Megnövelt férőhellyel és többletjáratokkal készül a MÁV-csoport a nemzeti ünnepre - közölte a közlekedési vállalat az MTI-vel hétfőn.