Városlista
2026. július 7, kedd - Appolónia

Hírek

2024. Október 29. 07:55, kedd | Belföld
Forrás: MTI

Nemzeti konzultáció - Megkezdte a konzultációs levelek kézbesítését a Magyar Posta

Nemzeti konzultáció - Megkezdte a konzultációs levelek kézbesítését a Magyar Posta

Budapesten kezdődött meg a nemzeti konzultációs levelek kézbesítése, a fővárosban élők azt a következő két hétben megkapják - közölte a Magyar Posta Zrt. hétfőn az MTI-vel. A főváros után vidéken ütemezetten zajlik majd a kézbesítés, az irányítószámok emelkedő sorrendjében.

A mintegy 7,6 millió küldemény kézbesítése országszerte nagyságrendileg 6 hetet vesz igénybe, azaz december 6-ig bezárólag mindenki megkapja ezeket a leveleket. A küldemények közönséges levélként nem igényelnek személyes átvételt, azaz a postaládába kézbesítik a postások - írták.

Ha valaki nem kap kérdőívet, annak több oka is lehet. Elképzelhető, hogy valamilyen adatbázisból letiltotta a címadatait, de az is előfordulhat, hogy egyszerűen más lakcímen tartózkodik, mint ami a hivatalos személyi adat- és lakcímnyilvántartóban szerepel. Az érintetteket arra kérik, hogy érdeklődjenek az ingyenesen hívható 1818-as kormányzati ügyfélvonalon.

A nemzeti konzultációban szereplő kérdésre adott válaszleveleket 2024. december 20-ig lehet díjmentesen visszaküldeni - olvasható a közleményben.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 07. 20:57, kedd | Belföld

MTVA: elsötétült az M1 és leállt a Kossuth Rádió

Elsötétült az M1 képernyője, a Kossuth Rádió helyén pedig a Bartók Rádió műsora hallgatható.

2026. Július 07. 10:00, kedd | Belföld

Társadalmi egyeztetés indult a megye és kormánymegbízott elnevezésekről

Társadalmi egyeztetés indult hétfőn a megye és kormánymegbízott elnevezésekről. Az ezzel kapcsolatos törvénytervezet és az ahhoz kapcsolódó dokumentumok a kormány honlapjáról érhetők el.

2026. Július 07. 07:46, kedd | Belföld

Orbán Viktor: a Tisza minden határt átlép, emberit, erkölcsit, jogállamit

A Tisza minden határt átlép: emberit, erkölcsit, jogállamit - közölte a Fidesz elnöke hétfőn a Facebook-oldalán.