Városlista
2025. október 9, csütörtök - Dénes

Hírek

2011. Július 20. 07:41, szerda | Belföld
Forrás: ELTE Társadalomtudományi Kar

Nem találnak párra a japánok

Nem találnak párra a japánok

Japán statisztikai adatok szerint az elmúlt évszázadban többszörösére nőtt az egyedül álló fiatal felnőttek aránya.

Keresik, de nem találják

A japán belügyminisztérium megbízásából készült adatfelvétel szerint a 30-34 év közötti fiatal felnőtt férfiak közel fele egyedülálló. Szakértők szerint az elöregedő társadalom és a krónikusan alacsony születésszámok ijesztő következménye, hogy míg az 1950-es években ugyanezen korcsoportnak 8, a 1980-as években 20 százaléka volt agglegény, mára ez az arány elérte a 46,5 százalékot.

A harmincas éveik elején járó fiatal nők családi állapota sem biztatóbb: körükben ma 30 százalék körüli a hajadonok aránya.

Helyi felmérés szerint a japán felnőttek egyedülállóságának bizonyosan nem az az oka, hogy a szingli státuszra vágynának: korábbi kutatás szerint a még nőtlen, férjezetlen felnőttek 90 százaléka igenis szeretne megházasodni. Magányosságuk oka több faktor kombinációjára vezethető vissza: mind a gazdasági bizonytalanság, mind a társadalom demográfiai jellemzői nehezítik pár találási esélyeiket.

Címkék: statisztika

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 09. 14:39, csütörtök | Belföld

Mikor költözhetünk majd az űrbe? És egyáltalán mi értelme volna?

- Indul a 6. MVM Future talk Amit látunk, elérhetjük - ez a hozzáállás mozgatja az űrkutatást is. Közel hetven éve dolgoznak a szakértők azon, hogy egy napon meghódíthassunk más bolygókat. Az asztronautika akár az emberiség fennmaradá

2025. Október 09. 07:40, csütörtök | Belföld

Mol: konstruktív megbeszélés folyt a kőolajszállító Janaf vezetőivel

2025. Október 09. 07:37, csütörtök | Belföld

Máltai szeretetszolgálat: 27 bérlakás létesül felzárkózó településeken Baranyában

Baranyában 27 bérlakás létesül a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Felzárkózó települések (Fete) programjának részeként - közölte a szervezet szerdán az MTI-vel.

2025. Október 08. 07:43, szerda | Belföld

Gál Kinga: az Európai Bizottságnak mennie kell!