Városlista
2025. december 10, szerda - Judit

Hírek

2025. Március 13. 07:55, csütörtök | Belföld
Forrás: MTI

NAV: érkeznek az adószámla-értesítők

NAV: érkeznek az adószámla-értesítők

Márciustól folyamatosan küldik az adószámla-értesítőket a magánszemélyeknek és a gazdálkodóknak - közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) szerdán az MTI-vel.

Adószámla-értesítőt csak az kap, akinek ötezer forintnál több tartozása, vagy ezer forintnál több túlfizetése van. Aki tavaly elmulasztott, vagy késve fizetett meg valamilyen kötelezettséget, és emiatt ötezer forintot elérő késedelmi pótléka is van, a pótlékról is kap tájékoztatást - tették hozzá.

Tájékoztatásuk szerint

banki mintát követő működésre áll át a NAV késedelmi pótlék rendszere. Ez azt jelenti, hogy a késedelmi pótlék felszámítása, előírása havonta történik. A NAV márciusban mindenkit értesít, akinek az ötezer forintot eléri a késedelmipótlék-tartozása, azt 2025. március 31-ig kell rendezni, az új elszámolási mód pedig áprilisban indul.
Az elektronikus vagy postai értesítések elején mindenki megtalálja a számára legfontosabb információt: kell-e fizetnie, igényelhet-e vissza - írták.

Hozzátették, hogy az adószámla aktuális állapota bármikor megtekinthető a NAV Ügyfélportálján (ÜPO) vagy a NAV-Mobil alkalmazás Adószámla funkciójában.

A tartozást érdemes minél előbb rendezni, mert az tovább pótlékolódik. A túlfizetésnél fontos odafigyelni az elévülésre, érdemes mielőbb átvezetést vagy kiutalást kérni. Ez legegyszerűbben az ÜPO-n keresztül tehető meg az adószámla lekérdezése után a Túlfizetés rendezése gombbal, külön segédprogram telepítése nélkül, bármilyen okoseszközről, akár mobiltelefonról is rendezhető az adószámla.

Címkék: adószámla, NAV

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 10. 07:12, szerda | Belföld

Navracsics Tibor szerint a kormány ott áll az önkormányzatok mögött

A kormány ott áll az önkormányzatok mögött, ha nehézségek állnak elő - mondta Navracsics Tibor közigazgatási és területfejlesztési miniszter kedden Budapesten, a vis maior támogatások odaítéléséről szóló okiratok átadásán.

2025. December 10. 07:05, szerda | Belföld

Trump szerint nem ígért pénzügyi védőpajzsot Orbán Viktornak

A magyar miniszterelnök egy hónapja azt mondta, hogy megállapodott Trumppal egy 10-20 milliárd dolláros védőpajzsról, Trump szerint viszont ő nem tett erre ígéretet.

2025. December 09. 06:36, kedd | Belföld

Erdogan: kiemelt stratégiai partnerség szintjére emeltük a török-magyar kapcsolatokat

Kiemelt stratégiai partnerség szintjére emeltük a török-magyar kapcsolatokat - jelentette ki a török köztársasági elnök hétfőn Isztambulban.