Városlista
2025. július 7, hétfő - Appolónia

Hírek

2017. Július 03. 05:00, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Napsütéses, meleg nyári idő várható a héten

Napsütéses, meleg nyári idő várható a héten

A hét elején néhol a 25 Celsius-fokot sem éri el a hőmérséklet, a hét közepére viszont ismét többfelé meghaladja majd a 30 fokot. Csak helyenként lehetnek záporok, zivatarok, sok napsütésre lehet számítani

- derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.

Hétfőn több órára kisüt a nap, a középső országrészben fordulhat elő helyenként záporeső. Az Alföld középső részének kivételével több helyen megerősödik a szél. A legalacsonyabb hőmérséklet 11-19, a legmagasabb 23-27 fok között valószínű.

Kedden is megélénkül, az északi megyékben meg is erősödik a szél. Emellett napos idő várható, az északnyugati határvidéken fordulhat elő esetleg egy-két zápor. A leghidegebb órákban 9-16 fok lehet. Napközben 25-29 fokig melegszik a levegő.

Szerdán is napos idő várható, délután, este az északi megyékben lehet helyenként zápor, zivatar. A minimumhőmérséklet 11-17 fok között valószínű. A nappali maximumok 27-31 fok között alakulnak.

Csütörtökön a többórás napsütés mellett elszórtan lehet zápor, zivatar. Zivatarok környezetében átmenetileg erős, viharos széllökések is lehetnek. A leghidegebb órákban 13-19 fok lehet. Napközben 28-33 fokig melegszik a levegő.

Pénteken is több helyen erős, zivatarok környezetében átmenetileg viharos lesz a szél, de ekkor is több órára kisüt a nap. A legalacsonyabb hőmérséklet 15-21, a legmagasabb 28-34 fok között alakul.

Szombaton kezdetben többfelé valószínű zápor, zivatar. A nap második felében a Dunántúlon eshet kevés helyen. A légmozgás is megélénkül, helyenként megerősödik, zivatarok környezetében átmenetileg viharossá fokozódik. A leghidegebb órákban 16-22, napközben 26-31 fok között alakul a hőmérséklet.

Vasárnap is megélénkül, helyenként megerősödik a szél, de emellett ismét sok napsütés várható, csak néhol lehet záporeső. A minimumhőmérséklet 15-20, a maximumhőmérséklet 25-31 fok között alakul - olvasható az előrejelzésben.

Címkék: időjárás, nap, nyár

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 07. 16:00, hétfő | Belföld

NAV: július 5-től változik néhány adószabály

Július 5-től változik az alkalmazottjukat be nem jelentők és a hiánypótlási felhívást semmibe vevő cégekre vonatkozó néhány adószabály - tudatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) szombaton az MTI-vel.

2025. Július 07. 11:00, hétfő | Belföld

Meteorológia: hétfőn hevesebb zivatarok lehetnek szinte az egész országban

Hevesebb zivatarok alakulhatnak ki hétfőn szinte az egész országban - derül ki a HungaroMet Zrt. vasárnapi veszélyjelzéséből.

2025. Július 07. 08:00, hétfő | Belföld

NFI: már több mint egymillióan látták a Hogyan tudnék élni nélküled? című filmet

Tavaly december óta már több mint egymillióan látták a mozikban a Demjén Ferenc-slágerekre épülő Hogyan tudnék élni nélküled? című romantikus vígjátékot - közölte pénteken a Nemzeti Filmintézet (NFI) az MTI-vel.

2025. Július 07. 00:00, hétfő | Belföld

Repülőgép-szimulátort adtak át a Nyíregyházi Egyetemen

A helyi pilótaképzést támogató modern repülőgép-szimulátort adtak át szombaton a Nyíregyházi Egyetemen.