Hírek
2012. Szeptember 02. 10:19, vasárnap |
Életmód
Forrás: MTI
Napi tanács: hétfőn kameravétel, csütörtökön szex

Mindennek megvan a maga ideje, sőt, a maga napja:hétfőnként lehet a legolcsóbban kamerát venni, kedden a legérdemesebb étterembe menni - állítja a Which? brit fogyasztóvédő alapítvány brit és amerikai tanulmányok alapján
A hétfői kameravásárlás a netes vételre vonatkozik, és azért kedvező, mert a legtöbb árusító a hétvége után árkedvezményt ad. Ebből az következik, hogy a legtöbb kamera már egy ideje hétfőn kel el a világhálós kereskedelemben, a boltok pedig igyekeznek a kedvezményversenyben állni a sarat, azaz további kedvezményeket adni, hogy a saját honlapjukra csábítsák a vevőket.
A kedd azért ajánlott vendéglős étkezésre, mert a legtöbb étterembe a hétvégén nem érkezik friss áru, hétfőn azonban már ismét, így kedden biztosabb a megfelelő minőség. Hétfőn leginkább a halétket ajánlatos kerülni. A kedd további előnye, hogy ezen a napon a legolcsóbbak általában a repülőutak - Nagy-Britanniából "kiindulva". Kerti sütést is a legjobb keddre tervezni, mert a statisztikák szerint - Nagy-Britanniában - ez a hét legcsapadékmentesebb napja. (A legfelhősebbek a péntekek, szombatok és vasárnapok.)
Szerdán a legjobb fizetésemelést kérni - legalábbis a munkahelyi vezetők 70 százaléka ezt a napot tartja az alkalmazottak szempontjából, azaz pozitív elbírálásra a legalkalmasabbnak. Aki nem rajong az áruházi tömegért, az szerdán menjen bevásárolni.
A csütörtök a szexé, mert a heti ritmusban ezen napon a legmagasabb a szervezetben a szexhormonok szintje.
Pénteken kell ingatlant eladni és házasságot kötni. Az esküvők és lakodalmak költségei alacsonyabbak - gyakran félárúak -, mint az eseményre kiszemelt legkedveltebb napon, a szombatokon.
Vasárnap érdemes lezárnia egy netes árverést az eladónak - ismertette a Wich? napitanácsát a The Sun című brit lap.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 01. 07:45, kedd | Életmód
MME: a vízimadarak etetése veszélybe sodorja az állatokat
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) hétfőn közzétett lakossági felhívásában arra kér mindenkit, hogy semmivel se etessék a vízimadarakat.
2025. Június 29. 07:54, vasárnap | Életmód
NAV: szombattól már nem hozhatók be szabadon a műtárgyak, régiségek
2025. Június 28. 08:41, szombat | Életmód
Az agrárminiszter szerint jó minőségű a magyar dinnye
A tavalyihoz képest a dinnyeimport mennyisége 51 százalékkal csökkent, ami azt jelenti, hogy a dinnyetermesztők ki tudják elégíteni a hazai igényeket és exportálni is tudnak
2025. Június 27. 07:24, péntek | Életmód
Palkovics László: hamarosan elkészül Magyarország megújított MI-stratégiája
A Nemzetgazdasági Minisztériumtól (NGM) hamarosan a kormány elé kerülhet Magyarország megújított Mesterséges Intelligencia Stratégiája