Hírek
2013. Július 15. 06:07, hétfő |
Helyi
Forrás: MTI
Nagy volt az érdeklődés a Cirkuszok éjszakája iránt
Telt házas előadásokkal debütált a Cirkuszok éjszakája, amelyet négy helyszínen, a Fővárosi Nagycirkuszban, Balatonlellén, Balatonfüreden és Zamárdiban rendeztek meg a hétvégén.
A minőségi cirkuszművészet népszerűsítése céljából tartott eseménysorozat "hatalmas siker" volt, az éjfélig tartó előadásokon több ezren voltak részesei annak a szórakoztatásnak, amelyet csak a cirkusz tud nyújtani - közölte vasárnap az MTI-vel a négy résztvevő egyikét, a Fővárosi Nagycirkuszt üzemeltető Magyar Cirkusz és Varieté Nonprofit Kft (Maciva). A városligeti intézményen kívül az Eötvös Cirkusz, a Magyar Nemzeti Cirkusz és a Horse Evolution lovas show fogott össze a műfaj régi hírnevének visszaállításáért.
Szombat este éjfélig tartottak az előadások, több egyedi produkcióval megspékelve. Budapesten a Circus Maximus előadásán túl porondra lépett például Farkas Zsolt, az Ének Iskolája című televíziós tehetségkutató győztese. Az Itália cirkuszcsodáit a budapesti manézsba varázsoló Togni-dinasztia mellett a Baross Imre Artistaképző tehetségei is bemutatták tudásukat. A rendhagyó este zárásaként egy varietét nézhetett meg a közönség. A szünetekben a nézők lefotóztathatták magukat egy óriáskígyóval, vagy kártyatrükköket tanulhattak el bűvészektől.

Balatonlellén a Magyar Nemzeti Cirkusz hajmeresztő mutatvánnyal hívta fel magára a figyelmet: egyik artistájuk biztosítókötél nélkül egyensúlyozott a cirkusz tetején. Szandra, a "borotváló elefánt" is hatalmas tapsot kapott - olvasható a Maciva közleményében.
Balatonfüreden a műsoron kívül meglepetésekkel készültek: a közel 100 éves múltra visszatekintő Eötvös Cirkusz előtt programokkal, a látványos show végén pedig egyedi konfettiesővel búcsúztatták az első Cirkuszok éjszakáját. Zamárdiban Richter Flórián és 50 fős társulata mutatta be lovas előadását, a Horse Evolution Show-t.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 22. 07:26, szerda | Helyi
Magyar Péter: az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz
Az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz - írta a Tisza Párt elnöke kedden Facebook-oldalán azután, hogy egyeztetést folytatott 15 különböző fenntartású gimnázium igazgatójával.
2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi
Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt
Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.
2026. Március 09. 12:00, hétfő | Helyi
Magyar Péter nevét emlegetve tagadta az orosz nagykövetség, hogy a Kreml különleges egysége befolyásolni akarná a magyar választásokat
2026. Április 27. 13:00, hétfő | Belföld
Kósa Lajos nem veszi át parlamenti mandátumát
Kósa Lajos, a Fidesz alelnöke nem veszi át az országos listán szerzett parlamenti mandátumát és nem indul pártja tisztújító kongresszusán sem. Ezt a politikus vasárnap tette közzé a Facebook-oldalán.
