Városlista
2025. október 9, csütörtök - Dénes

Hírek

2015. Július 17. 07:19, péntek | Belföld
Forrás: MTI

MSZOE: a felével kellene csökkenteni a tananyagot az iskolákban

MSZOE: a felével kellene csökkenteni a tananyagot az iskolákban

A Magyarországi Szülők Országos Egyesületének (MSZOE) elnöke szerint legalább 50 százalékkal kellene csökkenteni a tananyagot az iskolákban.

Keszei Sándort az M1 csütörtök esti műsorában az érettségi eredményekről a nap folyamán megjelent információkról kérdezték. Az Oktatási Hivatal adataira hivatkozva a Magyar Nemzet azt írta: gyengébben sikerült idén a középszintű magyar és matematika érettségi, mint tavaly.

Keszei Sándor erre reagálva elmondta: jelentősen emelkedett Magyarországon a tananyag mennyisége, amit már nem képesek magukévá tenni a diákok, "csak magolással".

Az Emberi Erőforrások Minisztériumának köznevelésért felelős államtitkársága az idei érettségi vizsgákról azt közölte az MTI-vel: az egyes vizsgatárgyak esetében középszinten a tanulók eredményei nem mutatnak szignifikáns változást - ez a matematikánál például 4 század százalékos csökkenést jelent a tavalyihoz képest. A legtöbb tantárgy esetében szinte változatlannak tekinthetőek az adatok, míg az informatikánál nagyobb mértékű, 4 tized százalékos javulás mutatkozik a korábbi évek eredményeihez képest.

Címkék: diák, iskola, tananyag

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 09. 14:39, csütörtök | Belföld

Mikor költözhetünk majd az űrbe? És egyáltalán mi értelme volna?

- Indul a 6. MVM Future talk Amit látunk, elérhetjük - ez a hozzáállás mozgatja az űrkutatást is. Közel hetven éve dolgoznak a szakértők azon, hogy egy napon meghódíthassunk más bolygókat. Az asztronautika akár az emberiség fennmaradá

2025. Október 09. 07:40, csütörtök | Belföld

Mol: konstruktív megbeszélés folyt a kőolajszállító Janaf vezetőivel

2025. Október 09. 07:37, csütörtök | Belföld

Máltai szeretetszolgálat: 27 bérlakás létesül felzárkózó településeken Baranyában

Baranyában 27 bérlakás létesül a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Felzárkózó települések (Fete) programjának részeként - közölte a szervezet szerdán az MTI-vel.

2025. Október 08. 07:43, szerda | Belföld

Gál Kinga: az Európai Bizottságnak mennie kell!