Hírek
2013. December 18. 05:38, szerda |
Helyi
Forrás: MTI
Michel Barnier uniós biztosnak elege lett a lobbizókból

Michel Barnier belső piacért és szolgáltatásokért felelős uniós biztosnak elege lett a pénzügyi lobbiból: munkatársainak megtiltotta, hogy bankárokkal találkozzanak.
A két héttel ezelőtt kiadott körlevélben, amelyet Jonathan Faull, a DG Markt (a belső piacokat és szolgáltatásokat felügyelő brüsszeli igazgatóság) főigazgatója jegyzett, Michel Barnier biztos megtiltotta munkatársainak, hogy lobbiszervezetek képviselőivel találkozzanak.
"Tekintettel az elvégzendő munka mennyiségére és a feladat kényes mivoltára, a GD Markt munkatársai a rendelkezés visszavonásáig nem találkozhatnak sem bankárokkal, sem megbízottjaikkal, sem képviseleti szerveik munkatársaival" - idézi a Spiegel Online a birtokába jutott körlevél kivonatos verzióját.
A tiltás hátterében minden valószínűség szerint azok a törvényjavaslatok állnak, amelyeket Michel Barnier még a 2014 májusi európai parlamenti választások előtt keresztül akar vinni. "A belső piac és szolgáltatások igazgatósága jelenleg a bankokat érintő fontos ügyeken dolgozik" - válaszolta Michel Barnier uniós biztos szóvivője, Chantal Hughes a Spiegel Online megkeresésére. A témák között a tervezett bankunióra és a bankrendszer strukturális reformjára vonatkozó javaslatok szerepelnek - jelezte.
Az ügyekkel foglalkozó szakemberek jelenleg "rendívül le vannak terhelve" - mondta a szóvivő. "Arra kértük őket, hogy kizárólag az előttük lévő ügyekkel foglalkozzanak. A bankok álláspontját már meghallgattuk, a hivatalos megbeszélések le lettek zárva" - hangsúlyozt
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 24. 07:25, csütörtök | Helyi
95 907-en nyertek felvételt a magyar felsőoktatásba
Az elmúlt másfél évtized legsikeresebb felvételije az idei, 95 907-en nyertek felvételt a sikeres, megújult magyar felsőoktatásba
2025. Augusztus 22. 07:44, péntek | Külföld
Donyecki tisztségviselő: az orosz hadsereg áttörte Pokrovszk védelmét
Az orosz hadsereg áttörte az ukrán védelmet Pokrovszknál - közölte Igor Kimakovszkij, a \"Donyecki Népköztársaság vezetőjének tanácsadója csütörtökön az Pervij Kanal televíziós csatornán.
2025. Augusztus 22. 07:43, péntek | Belföld
Újraindul a vasúti személyszállítás Bukarest és Kijev között
A Bukarest és Kijev közötti vasúti személyszállítás újraindításáról állapodott meg Románia és Ukrajna - jelentette be Ionel Scriosteanu, a bukaresti közlekedésügyi minisztérium államtitkára.
2025. Augusztus 22. 07:42, péntek | Belföld
Agrometeorológia: számottevő csapadék várható, de nem elegendő mennyiségben
Számottevő csapadék várható csütörtökön és pénteken, bár nem egyenletes területi eloszlásban és nem elegendő mennyiségben - írta a HungaroMet Zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.