Városlista
2026. július 9, csütörtök - Lukrécia

Hírek

2023. Augusztus 27. 08:57, vasárnap | Belföld
Forrás: mti

Meteorológia: vasárnap még forróság várható, a jövő héten hullámzó frontrendszer érkezik

Meteorológia: vasárnap még forróság várható, a jövő héten hullámzó frontrendszer érkezik

Vasárnap még 32-39 Celsius-fokos maximumhőmérsékletre van kilátás, de a jövő hét első felében változás várható az időjárásban: hétfőn eléri az északnyugati országrészt egy hullámzó frontrendszer, de a hűvösebb, frissebb levegő az Alföldre valószínűleg csak szerdán érkezik meg - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat szombat délutáni videójából.

Az előrejelzés szerint a Kárpát-medencét továbbra is forró, szubtrópusi eredetű légtömeg tölti ki. Szombat este az országtól északnyugatra, északra záporok, zivatarok húznak majd el, amelyek beérhetnek Magyarország területe fölé is, a hőmérséklet hajnalra 20 Celsius-fok körülire csökken.

Vasárnap napközben szikrázó napsütés várható, azt csak néhány helyen szűri majd fátyolfelhő. A csúcshőmérséklet 32 és 39 fok között várható és akár a napi melegrekord is megdőlhet.

Hétfőn nő a záporok, zivatarok kialakulásának esélye, mert egyre közelebb kerül az országhoz egy hullámzó frontrendszer. Ez előbb az északnyugati országrészt éri el, így ott már hétfőn 30 fok alatt maradhat a csúcshőmérséklet és nő a záporok, zivatarok kialakulásának esélye. Az ország délkeleti részébe egy-két napos "csúszással" érkezik meg a hűvösebb, frissebb levegő, addig ott tikkasztó forróságra kell számítani - derül ki a meteorológiai szolgálat előrejelzéséből.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 09. 11:00, csütörtök | Belföld

Vitézy Dávid: a MÁVPlusz alkalmazásban is elérhetők térképen a valós idejű késési adatok

A MÁVPlusz alkalmazásban már elérhetők térképen a valós idejű késési adatok - közölte Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter szerdán Facebook bejegyzésében.

2026. Július 09. 07:25, csütörtök | Belföld

Magyar Péter: sikerült megerősíteni a világ legerősebb politikai és védelmi szövetségének egységét

Magyar Péter sikeresnek értékelte a NATO kétnapos ankarai ülését a találkozó után, szerda délután közzétett Facebook-bejegyzésében.