Hírek
2023. December 14. 09:57, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
Meteorológia: délen egyhavi csapadékmennyiséget hozott a ciklon
Délen egyhavi csapadékot hozott a ciklon, Szentlászlón 24 óra alatt 43 milliméter eső esett - írta az Országos Meteorológiai Szolgálat a Facebook-oldalán csütörtökön.
Hozzátették: a várakozásoknak megfelelően a Magyarország felett átvonult ciklonnak köszönhetően az ország déli felén esett érdemi, 20 millimétert meghaladó eső, de a 24 órás csapadékmennyiség csütörtök reggelig Csurgón elérte a 41, Szentlászlón a 43 millimétert.
Eközben az ország északnyugati csücske teljesen kimaradt a csapadékból - tették hozzá.
A bejegyzésben arról is írtak, a december hónapra jellemző átlagos, 40-45 milliméteres csapadékmennyiség az ország déli felén több helyen is 48 óra alatt leesett.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 12. 12:00, csütörtök | Belföld
Nagy Bálint: az idén több mint 800 kilométernyi útszakasz újul meg országosan
2010 óta a Magyar Közút kezelésében lévő 30 ezer kilométernyi útból több mint hétezer teljes egészében megújult, az idén pedig további több mint 800 kilométernyi szakasz újul meg
2026. Február 12. 10:00, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: Kína döntően járulhat hozzá a magyar gazdasági sikerekhez
2026. Február 12. 07:23, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország rendkívül sokat profitál a Kínával folytatott együttműködéséből
2026. Február 11. 13:00, szerda | Belföld
Már asztali számítógépen is elérhető a DÁP digitális aláírása
Már asztali számítógépen is elérhető a Digitális Állampolgárság Program (DÁP) digitális aláírása - közölte a Digitális Magyarország Ügynökség kedden az MTI-vel.
