Hírek
2019. November 20. 06:00, szerda |
Külföld
Forrás: mti
Merkel: Afrika stabilitása európai érdek

Afrika több esélyt rejt, mint kockázatot, stabilitása és fejlődése pedig Európa érdeke is
- mondta Angela Merkel német kancellár kedden Berlinben, ahol 12 afrikai ország, több európai állam és nemzetközi pénzügyi szervezetek vezetőivel tárgyalnak az Egyezmény Afrikával (Compact with Africa) nevű befektetési partnerségi megállapodás első két évének eredményeiről.
A kancellár a konferencia előtt a Rundfunk Berlin-Brandenburg közszolgálati médiatársaság Inforadio nevű hírrádiójának nyilatkozva hangsúlyozta, hogy Európának mindent meg kell tennie az Afrikával folytatott együttműködés elmélyítéséért.
A két szomszédos kontinens közös munkájával mindkét félnek hasznos helyzet, "win-win szituáció" áll elő - mondta Angela Merkel, kiemelve, hogy Afrika "felébredt és fejlődik", és vannak területek, például a digitalizáció számos ügye, amelyben jóval gyorsabban halad előre, mint Európa.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 21. 08:01, csütörtök | Külföld
Izraeli hadsereg: megkezdődött a Gázaváros elleni hadművelet előkészítő szakasza
Izrael megkezdte a Gázaváros ellen tervezett hadműveletének első lépéseit - jelentette be szerdán Efi Defrin, az izraeli hadsereg (IDF) katonai szóvivője újságíróknak nyilatkozva.
2025. Augusztus 20. 09:14, szerda | Külföld
Donald Trump: a Krím visszaszerzése és a NATO-tagság lehetetlen, de biztonsági garanciákra számíthat Ukrajna
2025. Augusztus 19. 07:48, kedd | Külföld
Donald Trump: elérhetővé vált egy békemegállapodás
Elérhetővé vált egy békemegállapodás az ukrajnai háború lezárására - közölte hétfőn Donald Trump amerikai elnök európai vezetőkkel és a NATO főtitkárával tartott megbeszélésének sajtónyilvános részén.